Mój ONZ, mój Światowy Dzień Zespołu Downa

marzec 27, 2014 by
Kategoria: 2014

W ONZ 21 marzec, jako Światowy Dzień Zespołu Downa, jest najbardziej polskim świętem ze wszystkich. Byłem tym zaskoczony…ale wyjaśniono mi i jestem z tego DUMNY! Tak jestem dumny!

Pytaliście się jak tam było, ja zacznę jeszcze raz od dwóch kwestii:

1.DZIĘKUJĘ JESZCZE RAZ CAŁEMU Wydziałowi Praw Człowieka i Promocji Demokracji Departamentu Narodów Zjednoczonych i Praw Człowieka Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Pani Mari, która tak zorganizowała mój wyjazd do ONZ tak perfekcyjnie, że aż się bałem oddychać z wrażenia, by Pani Daria z Polskiej Misji przy ONZ, w Nowym Jorku nie pytała się mnie po raz kolejny: “Panie Jarku coś pomóc?”. To było niesamowite, a potem słowa Jessamy z DSi:” To chyba najbardziej polskie święto w ONZ, nieprawdaż?” a ja zaskoczony coś tam powiedziałem i poszedłem…nie za bardzo wiedziałem o co chodzi. A potem duma, tak Pani Mario byłem DUMNY jak paw!

2. Czym jest WDSD 2014 w ONZ? Po pierwsze ŚWIATOWY DZIEŃ ZESPOŁU DOWNA to niesamowite wydarzenie przygotowane przez DSi czyli Down Syndrome International i ludzi z całego Świata. Po drugie ONZ nie ma mocy sprawczej sam w sobie, ale to że coś jest WYDARZENIEM ONZ już tak. Po trzecie w tym roku pomimo wysiłków Australii, która była organizatorem wydarzenia oraz POLSKI, BRAZYLII I JAPONII krajów PROMOTORÓW tego wydarzenia w 2011 roku, kwestia UKRAINY przesłoniła jakość i ważność Światowego Dnia Zespołu Downa…i to było odczuwane. Po czwarte to jest niezwykłe spotkać ludzi, których się ceni. Mi się to udało.

zdjecie (5)

zdjecie (8)

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...