Światowy Dzień Zespołu Downa 2014 przesłanie

marzec 19, 2014 by
Kategoria: 2014

Dla nas najważniejszym punktem programu jest każdy plakat, każde wydarzenie które pojawi się w przedszkolach, szkołach…wszędzie gdzie jesteśmy. Jak tego nie ma, to nas nie ma. Jak tego nie ma, to ludzie nie zrozumieją, że należy pochylić się nad życiem tych, którym wada genetyczna programuje krótsze życie! W tym roku walczymy o dłuższe życie dla naszych dzieci!

Przesłaniem WDSD 2014 jest dostęp do systemu zdrowia. Co to oznacza? Chcemy równouprawnienia dla naszych dzieci w dostępie do zdrowia. Będziemy to tłumaczyć tak jak to powiedziała 20 lat temu DIXI:

“Rodzicom mówi się, że ZD nie jest chorobą ponieważ jedynie skraca życie pacjenta. Po pierwsze nie tylko skraca ich życie, ale i pogarsza jakość ich życia. Po drugie, chociaż choroba Huntingtona jest bardziej agresywna, to także jedynie skraca życie jej ofiar i nikt nie kwestionuje, że jest to choroba progresywna.”

http://www.zespoldowna.info/zespol-downa-jest-choroba-ktora-sie-leczy.html

“ZESPÓŁ DOWNA” NALEŻY LECZYĆ Z TYCH WSZYSTKICH CHORÓB, KTÓRE OGRANICZAJĄ CZAS JEGO ŻYCIA.

GDY MASZ ZESPÓŁ DOWNA NIE OZNACZA ŻE NIE BĘDZIESZ CHOROWAĆ NA SETKI RÓŻNYCH CHORÓB WYWOŁYWANYCH TYM ZESPOŁEM GENETYCZNY SKRACAJĄCYM ŻYCIE I JEGO JAKOŚĆ.

http://www.ds-int.org/wdsd-2014

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...