Szkoły integracyjne nie są dla dzieci z zespołem Downa.

styczeń 24, 2019 by
Kategoria: Edukacja

Reforma edukacji oparta na tezach Państwa Elbanowskich, zrealizowana przez p.Zalewską przy wsparciu jej zaplecza z PIS usuwa pełną parą osoby niepełnosprawne ze szkół. Mowa o trosce o dzieci jest ze strony tych środowisk jedynie pustosłowiem, które nie daje nic oprócz wykluczenia.

https://natemat.pl/249111,kim-sa-karolina-i-tomasz-elbanowscy-w-szkolach-chaos-a-ich-nie-widac

Reforma zabrała dyrektorom elastyczność i możliwość kreowania programów indywidualnych.

Reforma zniszczyła program edukacji i sprowadziła go do poziomu ideologii narodowo-katolickiej, …czyli tak jak to było za czasów komunistycznych…to są te same wzorce indoktrynacji. Na to są pieniądze.

Nie ma pieniędzy na nauczycieli. Obecnie nie ma 7 nauczycieli wspomagających w szkole i nie ma szans na prowadzenie klas integracyjnych.

Dyrektor jest do tego by pilnować poprawności…a nie edukacji.

Cóż gdy słyszę: Panie Jarku szkoła nie jest dla Pana syna, mnie to nie dziwi, bo jak pracować w takich warunkach? Przepełnienie, chaos, brak spójności programowej i chęci do działania, a tylko ideologia się liczy…wykluczenia osób niepełnosprawnych z świata “lepszych-zdrowych” ludzi.

Komentarze

Liczba komentarzy: 2 do “Szkoły integracyjne nie są dla dzieci z zespołem Downa.”
  1. Andrzej pisze:

    A ja mam inne zdanie, oparte na 9. letnim doświadczeniu i jestem z tego stanu rad. Warto pisząc wyjść poza barykady sloganow i uprzedzeń…

  2. Can pisze:

    Andrzeju a jakie masz zdanie, bo to co napisałeś nie wyraża jakiejkolwiek opinii oprócz tego, że padły słowa.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...