Wczesne czytanie, matematyka, aktywność sportowa i ruch pozwalają dzieciom z zespołem Downa rozwijać się dwukrotnie szybciej!

Nie jest to jakaś nowa teoria, to już wiemy. Jednak ta ocena to efekt 25 letniej obserwacji prowadzonej przez Patricka i Rocel Baggot, specjalistów można tak to określić w zespole Downa, na 248 dzieciach z tą wadą genetyczną.

http://www.jpands.org/vol21no2/baggot.pdf

image

Jakie są wnioski:

-każde działanie wymuszające aktywność neuronów jest kluczowe dla rozwoju dziecka

-matematyka i czytanie jest traktowane tutaj jako typowy przykład stymulowania mózgu, wspierania jego rozwoju, a niekoniecznie czysta umiejętność

-ruch, sport rozwijający sprawność fizyczną jest tutaj stale podkreślany jako kluczowy czynnik tego rozwoju

Istotnym elementem analitycznym w tych rozważaniach jest “wiek rozwojowy dziecka” który został zestawiony jako wiek neurologiczny i wiek biologiczny. Powyższe elementy zostały ustawione w system określany jako terapia rozwojowa i obserwowano jak ona wpływa na dzieci z ZD. Poniżej taki fajny wykres pokazujący jak wiele dziecko z ZD może otrzymać, dzięki takiemu podejściu.

image

Bardzo przekonywująco wyglądają te badania a ich wizualizacja jest jeszcze bardziej atrakcyjna.

Wniosek jest jeden: zestaw odpowiednich aktywności stymulujących rozwój neurologiczny dziecka jest bazowym systemem jego wsparcia i należy go po prostu używać…w Polsce jest to możliwe.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...