Zakaz aborcji w USA….moda?

czerwiec 16, 2021 by
Kategoria: U przyjaciół

Thomas zadał mi pytanie: z czego wynika nagłe wprowadzenie zakazu aborcji w Polsce? W USA, we wschodnich stanach stało się to modne i wszystkie wprowadzają tego typu prawo…ale dlaczego?

image

https://nsjonline.com/article/2021/06/bill-that-would-ban-down-syndrome-other-selective-abortions-passes-legislature/

Wschodnie stany USA są pod bardzo silną retoryką religijną ale i walki z rasizmem. Założenia pod zakaz aborcji są zatem tak samo jak w Polsce oparte o “polityczny sufit marzeń” bo z jednej strony jest zakaz aborcji tytułem wady genetycznej (zespołu Downa) a z drugiej ze względu na kolor skóry. Rządzący chcą się wykazać, ale w istocie nie daje to poprawy na przeżycie tych, o których niby się walczy….i wszystko jest jak w Polsce. Tylko z tym, że tam trzeba przejechać na Zachód by móc uzyskać to co Polki uzyskują jadąc na południe….i sytuacja się tylko wyostrza i pogarsza, a moralności, etyki i wsparcia jak nie było tak nie ma.

Jednak w USA jest też wybór. Zaskakujące dla Thomasa jest to, że w stanach gdzie trwają prace nad wspieraniem osób z ZD jak w Kolorado, poziom aborcji tytułem ZD jest mniejszy niż w innych stanach. Thomas potwierdza też kolejny fakt: tam gdzie osoby z ZD biorą udział w edukacji, życiu społecznym danej społeczności, odsetek aborcji ze względu na ZD jest mniejszy.

Dla mnie to oczywiste. Jeżeli społeczeństwo daje wsparcie i widzi miejsce dla osoby z ZD, to niejako oswaja wszystkich z tym, że inność istnieje. Jeżeli ludzie to rozumieją i mają wsparcie, to nie boją się tego co przed nimi. Gdy jest tak jak w Polsce i na Wschodzie USA, gdzie polityka dominuje nad racjonalizmem, trzeba wprowadzać ludziom wierzącym jeszcze ustawy państwowe, by ich kontrolować. Taki mały dysonans, nieprawdaż?

Komentarze

1 Komentarz do “Zakaz aborcji w USA….moda?”
  1. Stefan pisze:

    Prawdaż…

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...