“Nie fundamentalizm religijny, a pieniądze na badania pomogą dzieciom z zespołem Downa!”

czerwiec 6, 2018 by
Kategoria: Po prostu życie

To są słowa powtarzane w irlandzkich mediach po zwycięstwie referendum dopuszczającym aborcję. Ja się z tym zgadzam. Im lepiej będą nasze dzieci funkcjonować dzisiaj jako dzieci, a potem jako dorośli, tym lepiej będzie dla wszystkich. Tego nie da się zrobić bez pieniędzy na badania.

I to jest ewenement w skali światowej. Rząd USA właśnie podwyższył poziom finansowania badań nad zespołem Downa w skali do tej pory niespotykanej nigdzie…z 35 milionów USD na 58 milionów USD.

http://events.lumindrds.org/site/MessageViewer?em_id=2722.0&dlv_id=7201&pgwrap=n

image

A u nas tylko się mówi, stosując podwójne standardy jak to w polityce jest…a wystarczyłoby tylko przekazać 6 milionów na badania kierunkowe w Polsce i mielibyśmy postęp w diagnostyce dzieci z ZD, a tak patrzymy na decydentów jak mówią jedno, a drugie robią i wszystko z duchem ich moralności.

http://gazette.com/the-podium-good-news-for-colorado-epicenter-of-down-syndrome-research/article/1626937

Komentarze

1 Komentarz do ““Nie fundamentalizm religijny, a pieniądze na badania pomogą dzieciom z zespołem Downa!””
  1. Can pisze:

    Dla Andrzeja definicja z wikipedii: “Fanatyzm (łac. fanaticus, dosł. „zagorzały”, „szalony”) – postawa oraz zjawisko społeczne polegające na silnej wierze w słuszność jakichś poglądów politycznych, religijnych lub społecznych występujące w połączeniu ze skrajną nietolerancją wobec przedstawicieli odmiennych poglądów.” W Polsce zwolennicy aborcji spełniają powyższą definicję, tak samo jak w Irlandii, gdyż tytułem swoich przekonań religijnych (abstrahując od tego czy są one właściwe, czy też nie) chcą je narzucić innym, ze skrajną nietolerancją wobec przedstawicieli myślących inaczej.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...