2010.03.19 – DOWNloading według Publicis

marzec 19, 2010 by
Kategoria: 2010

1

Muszę powiedzieć, że to jest to! Świetna agencja reklamowa i PRowa przygotowała dla Bardziej Kochanych z okazji WDSD 2010 akcję internetową budującą długotrwałą świadomość i akceptowalność osób z ZD. Warto jej kibicować, bo to jest po prostu to!

A oto historia:

2

 

DOWNload: Ignoruj wadę, Akceptuj człowieka

Agencja Publicis przygotowała kampanię internetową, której celem jest zwrócenie uwagi na problemy osób z Zespołem Downa. Jej emisja będzie miała miejsce w Międzynarodowym Dniu Osób z Zespołem Downa, który przypada 21 marca. Kampania zatytułowana „Downloading” ma charakter charytatywny. Została zrealizowana na rzecz Stowarzyszenia Rodziców i Opiekunów Dzieci z Zespołem Downa „Bardziej Kochani”. Emisję reklam w swoich portalach sponsorują Gazeta.pl i O2.

- Temat dzieci z Zespołem Downa, choć funkcjonuje w naszej świadomości, nie jest tematem podejmowanym często – my chcieliśmy zwrócić na niego uwagę w prosty, pomysłowy i łatwy do przyjęcia sposób, bliski naszej codzienności. Nie budzimy współczucia, nie gramy na emocjach, lecz pokazujemy fakt, który zdarza się nam wypierać – pokazujemy by tego nie robić. A Światowy Dzień Zespołu Downa jest ku temu świetną okazją – powiedziała Ewa Waśniewska, Account Executive w agencji reklamowej Publicis.
Przygotowane reklamy mają formę komunikatów internetowych. Na ekranach osób odwiedzających portal Gazeta.pl pojawi się format typu top layer, natomiast w przypadku portalu O2 reklamy będą miały formę billboardu. 21 marca na wymienionych portalach zobaczymy szary prostokąt z paskiem postępu ładowania danych i  podpisem „DOWNload”. W momencie, gdy pasek postępu osiągnie wartość 21, pojawi się informacja „Błąd genetyczny w 21 parze chromosomów sprawia, że dziecko rodzi się z zespołem Downa” oraz przyciski „Ignoruj” (z dopiskiem „wadę”) i „Akceptuj” (z dopiskiem „człowieka”).
Kliknięcie na reklamę spowoduje otwarcie się w nowym oknie strony internetowej Stowarzyszenia Rodzin i Opiekunów Osób z Zespołem Downa „Bardziej Kochani”. Organizacja istnieje od 2001 roku. Zajmuje się realizacją ogólnopolskich i lokalnych wydarzeń oraz projektów, których celem jest integracja środowiska rodziców i opiekunów osób z Zespołem Downa oraz podnoszenie świadomości społecznej dotyczącej problemów osób z trisomią 21. Przypadający 21 marca Międzynarodowy Dzień Osób z Zespołem Downa będzie obchodzony przez Stowarzyszenie jednocześnie w dwóch, oddalonych od siebie o 800km, miejscach. W Warszawie, w kinie Muranów odbędzie się przedpremierowy pokaz filmu „Downtown – Miasto Downów”, zaś w Budapeszcie, na scenie teatru Vígszínház wystąpi działająca przy Stowarzyszeniu grupa taneczna.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...