2010.03.21 – o DOWNloadingu Publicis i Bardziej Kochanych pisze się już wszędzie :)

marzec 21, 2010 by
Kategoria: 2010

2

Jak tylko przeczytałem o DOWNloadingu wiedziałem, że zaciekawi wszystkich ten temat. W nowoczesnej konstrukcji, w nowoczesnym nośniku, z bardzo dobrze odbieranym czasopiśmie. Jeszcze raz gratuluję POMYSŁU i postaram się go rozpowszechnić na całym naszym świecie :)

A co napisali?

2

Rusza kampania międzynarodowego dnia osób z zespołem Downa

W internecie rozpoczyna się kampania „DOWNload” zwracająca uwagę na problemy ludzi cierpiących na zespół Downa. Akcja jest związana z międzynarodowym dniem takich osób.

W internetowej kampanii promującej międzynarodowy dzień osób z zespołem Downa – obchodzony 21 marca – wykorzystywany jest przekaz w formie komunikatów komputerowych. Akcja podkreśla, że to schorzenie, będące najczęściej wadą genetyczną, skazuje często cierpiących na nie ludzi na brak akceptacji ze strony innych. Jednocześnie kampania ma na celu przekonanie odbiorców, jak bliska naszej codzienności jest ta choroba.

Akcja – w formie nośników odsyłających po kliknięciu w nie na stronę Stowarzyszenia Rodzin i Opiekunów Osób z Zespołem Downa „Bardziej Kochani” – obejmuje portale Gazeta.pl i O2.pl, a jej kulminacja przypadnie na 21 marca. Kreację kampanii przygotowała agencja reklamowa Publicis.

3

 

5

DOWNload: Ignoruj wadę, Akceptuj człowieka

Agencja Publicis przygotowała kampanię internetową, której celem jest zwrócenie uwagi na problemy osób z Zespołem Downa. Jej emisja będzie miała miejsce w Międzynarodowym Dniu Osób z Zespołem Downa, który przypada 21 marca. Kampania zatytułowana "Downloading" ma charakter charytatywny. Została zrealizowana na rzecz Stowarzyszenia Rodziców i Opiekunów Dzieci z Zespołem Downa "Bardziej Kochani". Emisję reklam w swoich portalach sponsorują Gazeta.pl i O2.

Zespół Downa jest najczęściej występującą wadą genetyczną – jedno na 800-1000 dzieci rodzi się z ZD. Jego przyczyną jest dodatkowy, trzeci chromosom w 21 parze (stąd data Międzynarodowego Dnia Osób z Zespołem Downa – 21 marca). Ma on istotny wpływ na rozwój człowieka, jego wygląd i zachowanie. Powoduje, że osoba go posiadająca wyróżnia się ze swojego otoczenia. Odmienność biologiczna osób z Zespołem Downa skazuje je często na brak akceptacji ze strony innych ludzi.

"Temat dzieci z Zespołem Downa, choć funkcjonuje w naszej świadomości, nie jest tematem podejmowanym często – my chcieliśmy zwrócić na niego uwagę w prosty, pomysłowy i łatwy do przyjęcia sposób, bliski naszej codzienności. Nie budzimy współczucia, nie gramy na emocjach, lecz pokazujemy fakt, który zdarza się nam wypierać – pokazujemy by tego nie robić. A Światowy Dzień Zespołu Downa jest ku temu świetną okazją" – powiedziała Ewa Waśniewska, Account Executive w agencji reklamowej Publicis.

Przygotowane reklamy mają formę komunikatów internetowych. Na ekranach osób odwiedzających portal Gazeta.pl pojawi się format typu top layer, natomiast w przypadku portalu O2 reklamy będą miały formę billboardu. 21 marca na wymienionych portalach zobaczymy szary prostokąt z paskiem postępu ładowania danych i  podpisem "DOWNload". W momencie, gdy pasek postępu osiągnie wartość 21, pojawi się informacja "Błąd genetyczny w 21 parze chromosomów sprawia, że dziecko rodzi się z zespołem Downa" oraz przyciski "Ignoruj" (z dopiskiem "wadę") i "Akceptuj" (z dopiskiem "człowieka").

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...