Światowy Dzień Zespołu Downa u Heather

marzec 30, 2010 by
Kategoria: 2010

1

 

Heather właśnie przesłała mi swoją relację z WDSD 2010. Na początek przypomnę, kto to jest Heather. Wrzos – czyli po polsku Heather – jest autorką książki Meet Annie opowiadającej o dziewczynce z ZD i jej spotkaniu z przedszkolem i szkołą. Heather spotyka się z dziećmi w szkołach prezentując treść książki, w ten sposób buduje akceptację dla osób z ZD. Wyjaśnia też często rówieśnikom jej córki, czym jest ZD. Daje to efekty.

więcej tutaj: http://www.zespoldowna.info/znw-cos-od-penny-czyli-meet-annie/

a tutaj tytułowa Annie :)

 

224

 

2

Rozpisałem się o Annie bo to fajna książka, a  nic o Światowym Dniu…czas na ten temat… i znów o książce :) gdyż jak się okazuje ten pomysł znalazł się na topie wydarzeń zarówno w USA, jak i w sąsiadującej Kanadzie. Jak już pisałem w obu krajach odbywały się Buddy Walk, czyli przemarsze przyjaciół propagujące “normalność” ZD. Jednak w tym roku książka Heather była na ustach wszystkich i tak jak widać na tej reklamie była promowana i była kluczowym elementem WDSD w równym stopniu jak Buddy Walk.

 

059 

Heather brała udział w 3 spotkaniach z okazji Buddy Walk. Uwielbia te imprezy, bo “…one łączą i pokazują, jak inność może być normalna”. Najbardziej podobało się jej spotkanie w Tuscon, gdzie miał miejsce zlot dorosłych z ZD.

Na zdjęciu Heather z 3 przyjaciół z ZD.

553

Bawili się prawie 8 godzin. Były koncerty, konkurs na najlepsza potrawę (ponoć hit!), grali w kosza i tańczyli.

To mi się podobało i to bardzo! Heather przylatuje na Jesień do Europy, no i zaprosiła kumpla na spotkanie :)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...