2010.09.30 – zapraszam na turniej w NOGĘ i to Dzisiaj!!!

wrzesień 30, 2010 by
Kategoria: Wydarzenia

image image

Zapraszamy wszystkich niepełnosprawnych do turnieju piłki nożnej. – W zawodach może wziąć udział każdy chętny.

To turniej integracyjny. Wychowankowie poszczególnych instytucji zagrają wspólnie ze swoimi opiekunami czy terapeutami – wyjaśnia pomysłodawca i jeden z organizatorów imprezy, Jakub Pławny z Warsztatu Terapii Zajęciowej.
Zawody rozpoczynają się o godz. 9 na Stadionie Zwierzynieckiego Klubu Sportowego w Krakowie (ul. Na Błoniach 1). Do udziału w imprezie zaproszono instytucje z całej Małopolski, które zajmują się rehabilitacją i terapią zajęciową osób niepełnosprawnych.
- Chcemy dać tym osobom możliwość rozwijania sportowych pasji i zaprezentowania swoich umiejętności. Dzięki temu

nabierają pewności siebie – wyjaśnia Jakub Pławny. Organizatorzy podkreślają, że najbardziej liczy się nie wynik, ale sam udział w turnieju. – Osoby niepełnosprawne mają okazję nauczyć się, jak radzić sobie z porażką – dodaje Pławny.
Tegoroczny Integracyjny Turniej Piłki Nożnej Na Zielonej Murawie to już piąta edycja tej imprezy. Weźmie w niej udział 12 dziesięcioosobowych drużyn oraz około 200 kibiców. Zakończenie zawodów planowane jest na godz. 16.

więcej tutaj:http://www.wisla.krakow.pl/pl/aktualnosci/v_edycja_integracyjnego_turnieju_pilki_noznej_na_zielonej_murawie/

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...