2010.11.09–nowy ośrodek hipoterapii w Gdynii

Listopad 9, 2010 by
Kategoria: Wydarzenia

Wczoraj 8 listopada został oficjalni otwarty Gdyński Ośrodek Hipoterapii w Gdyni Orłowie.


Jak podaje Gazeta.pl :

Budowa nowej siedziby Gdyńskiego Ośrodka Hipoterapii przy ul. Spółdzielczej 4 trwała rok i kosztowała 5 mln zł. Całość sfinansowało miasto.
- Warto było czekać – mówią rodzice rehabilitowanych tam dzieci.
Michał Zielonka, chłopczyk z ZD, w poniedziałek dosiadł gniadą Ekstremę po raz pierwszy w nowej hali. Chłopiec był trochę speszony fleszami fotoreporterów, Ekstrema też. Po zajęciach na koniu spędził godzinę w sali do rehabilitacji, gdzie wciągał się po drabince na pochylnię i bawił wielką piłką. – Po zejściu z konia mięśnie Michała są bardziej rozluźnione i rozgrzane, więc ćwiczenia przynoszą lepsze rezultaty – opowiada Maciej Elert, rehabilitant, który ćwiczy z chłopcem koordynację ruchów, utrzymywanie równowagi i usprawnia mięśnie brzucha.
W nowym budynku Michałowi najbardziej podoba się sala do rehabilitacji, bo tam są zabawki. Jego mama cieszy się, że teraz można dzieci przebrać w wygodnej szatni (zadbano nawet o przewijaki) i że jest więcej miejsca do ćwiczeń.
Więcej… http://trojmiasto.gazeta.pl/trojmiasto/1,35612,8633271,Konna_przejazdzka_w_nowym_osrodku_w_Orlowie.html#ixzz14lNuJkNT

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...