2010.11.10–zaproszenie do Teatru Studio

Listopad 10, 2010 by
Kategoria: Wydarzenia

Dostałem zaproszenie na spektakl PORTRET od warszawskiego teatru STUDIO.

 

image

Jak w recenzji e-teatr.pl można wyczytać:

Portret to spektakl Teatru 21, który tworzą osoby z zespołem Downa i autyzmem, zainspirowany książką Michéle Lemieux Burzowa noc. Książka Lemieux zbudowana z abstrakcyjnych ilustracji i prostych, ale nieoczywistych pytań stała się pretekstem do budowy autorskich kolekcji obrazów wyobraźni aktorów z Teatru 21. Co znajduje się w głowie? Jaki portret siebie noszę? Jaki portret mojej osoby tworzą inni? Co kryje się pod hasłami: Down, autystyk? Ukryte myśli, kłamstwa, sny, marzenia, słowa i zdania wydobyte z głów aktorów podczas prób – połączone z tekstem Lemieux – budują treść spektaklu.

Chcę WEJŚĆ do środka mojej głowy!!! Mijam pomysły i myśli… Złości mokre wiszą na sznurkach, sny leżą na łóżku i na podłodze. Wspomnienia pochowane w drzewach, roi się od głupot… pytania poukładane jak stogi siana. Grzechy pochowane w pamięci i w długopisach. Lenistwo leży na leżaku. Przekleństwa pochowane z tyłu głowy obok planów na przyszłość. Głowa mi puchnie. Potrzebuję pomocy! Potrzebuję pomocy…

Michéle Lemieux.

reżyseria Justyna Sobczyk scenografia / kostiumy Agata Skwarczyńska muzyka Paweł Andryszczyk wideo animacje Szymon Celej ruch Bożena Gawerska-Panfil

występują Grzegorz Brandt, Anna Drózd, Teresa Foks, Maja Kowalczyk, Piotr Czempiński, Daniel Krajewski, Anna Łuczak, Aleksander Orliński, Michał Pęszyński, Aleksandra Skotarek, Marta Stańczyk, Piotr Swend

Teatr 21 działa od pięciu lat przy Zespole Społecznych Szkół Specjalnych Dać Szansę w Warszawie. Założycielką i reżyserką Teatru jest Justyna Sobczyk.

Spektakl realizowany jest w ramach interdyscyplinarnego projektu edukacyjno-artystycznego INKLUSIV. PROGRAM STUDYJNY. Kuratorem projektu jest Paweł Dobrowolski.

Projekt został zrealizowany ze środków Biura Kultury Urzędu Miast Stołecznego Warszawy.

Zapraszam.

Komentarze

Liczba komentarzy: 2 do “2010.11.10–zaproszenie do Teatru Studio”
  1. Anna Podgórska pisze:

    To było bardzo piękne. Pozostanie w pamięci. Marzenia, strachy, pytania i marzenia są wspólne. Dziękuję Danielowi i wszystkim!

  2. jarek pisze:

    Dostaję co raz więcej zaproszeń od Was i nie tylko. Gdy widzę komentarze do nich, to mnie buduje to w jakiś sposób. Jednego tylko żałuję, że nie mogę być wszędzie :)

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...