2012.10.29 – Primavera Medika jestem przeciw

Październik 29, 2012 by
Kategoria: Wydarzenia

Po spotkaniu w Warszawie trochę więcej osób do mnie pisze. W ten sposób dotarło do mnie pytanie o leczenie aminokwasami. Moja odpowiedź na początku była prawie pozytywna, czyli należy próbować…dopóki nie sprawdziłem historii firmy, która to oferuje, a znana mi jest od 2007 roku.

Wtedy po raz pierwszy usłyszałem nazwę: PRIMAVERA MEDIKA, dzisiaj nazywają się Aminocure. Obie firmy mają siedzibę w tym samym miejscu, czyli w Pradze przy ulicy NA VACLAVCE 44. Popatrzcie:

imageimage

Obie oferują terapię aminokwasami, które w zespole Downa są zaburzone. Z punktu widzenia nauki ma to sens, by prowadzić taką terapię i największe firmy wyspecjalizowane w suplementach dla osób z ZD mają w swojej ofercie aminokwasy i to w bardzo bogatych formulacjach. W Nutrivene D aminokwasów jest więcej niż to co oferują Rosjanie, tak przy okazji.

To jest bazowa strona rosyjskojęzyczna: http://www.primavera.ru/component/option,com_frontpage/Itemid,1/lang,ru/

image

 

Piszę o tym, bo jest zbyt dużo wątpliwości na ich temat. Zgłaszają się rodzice z Rumunii, Węgier, Bułgarii, Rosji stwierdzających, że terapia jest droga i nieskuteczna. Będę wdzięczny za Wasze informacje na ten temat: [email protected] 

Złe informacje zawsze jest łatwo znaleźć, tych dobrych bardzo trudno.

Komentarze

Liczba komentarzy: 4 do “2012.10.29 – Primavera Medika jestem przeciw”
  1. Jarek pisze:

    Tak jak się spodziewałem.”Złe” informacje przychodzą szybko, dobre nie powstają. Dostałem maila od Tani z Ukrainy, która wskazuje personalnie przypadki, gdy terapia nie miała szczęśliwego końca. Z drugiej strony Jacquline z Francji stwierdziła, że z jednej strony uważa tak jak ja, że może to mieć sens, ale patrząc na mechanizmy działania ma wątpliwości. Poprowadzi tą sprawę i przedstawi nam jej ocenę.

  2. Can pisze:

    Niestety nie. I tak jak pisałem o tym tutaj:http://www.zespoldowna.info/aminokwasy-czyli-na-wasza-prosbe-porownanie.html http://www.zespoldowna.info/czy-leczenie-aminokwasami-jest-skuteczne-w-zespole-downa.html istnieją wątpliwości, czy w ZD jest to odpowiednia terapia. Ja nie znam rodzica, który po kilku latach powiedziałby: TAK, TO POMOGŁO! Czekam wciąż na takich, którzy to powiedzą.

  3. Beata pisze:

    A w padaczce pomaga?

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...