2018.03.23 – Światowy Dzień Zespołu Downa w Auchan Bielany

Marzec 23, 2018 by
Kategoria: Wydarzenia

Drodzy Rodzice,

21 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Zespołu Downa. Z tej okazji od ponad tygodnia w Parku Handlowym Auchan Bielany można oglądać wystawę „Zespół Downa to nie tylko wygląd”. Prezentuje ona zdjęcia dzieci z Zespołem Downa z krótkimi opisami dotyczącymi problemów, z jakimi zmagają się ludzie dotknięci tą wadą. Już w najbliższą sobotę w godz. 10.00 – 12.00 bohaterowie wystawy pojawią się Auchan osobiście i będą pracować przy kasach.

- Zależy nam na tym, aby pokazać, że nasze dzieci potrafią być samodzielne, chcą czuć się potrzebne i postrzegane przez pryzmat człowieka, a nie wady genetycznej. Powierzanie im zadań, które zwykle należą do osób w pełni sprawnych jest dla nich ogromną zachętą do dalszej aktywności i poszerzania horyzontów. Zespół Downa to nie tylko wygląd – to akurat jest najmniejszy problem osób, które urodziły się z tą wadą genetyczną. I choć jest ona jedną z najbardziej rozpoznawalnych wad, wciąż mała jest świadomość na temat tego, z czym tak naprawdę zmagają się zarówno dzieci jak i dorosłe osoby z zespołem Downa, a także ich rodzice i opiekunowie. O tym mówi wystawa, jaką można już od ponad tygodnia oglądać w Auchan na Bielanach.

Dlatego zapraszamy Was ze swoimi dziećmi do Auchan, będziecie mogli zobaczyć jak nasze dzieciaki radzą sobie w obsługiwaniu klientów hipermarketu, a także będziecie mogli się spotkać i porozmawiać, dzieci będą miały możliwość zabawy w Kinderplanecie, a rodzice usiąść przy kawie i porozmawiać. Można też zaplanować w Auchan świąteczne zakupy.

Do zobaczenia w sobotę

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...