2022.03.06 – Ile rodzin przyjechało?

marzec 7, 2022 by
Kategoria: Wydarzenia

Ja wiem o 21 rodzinach, które są z dzieckiem z ZD w Polsce, a przekazaliście mi o nich informację/dzwonili sami/dzwonili opiekunowie.

Są w takich miejscowościach jak Węgorzewo na Mazurach to wiem od Piotra, który ich ugościł. Jedzie rodzina w tym momencie do Marty w Bielsku Białej. Są w Warszawie, we Wrocławiu, ale i Opolu. Mam nadzieję, że Elena dojedzie do Gdańska, a Tania do Szczecina. Wiele z nich we Wrocławiu i Warszawie przyjechało do swoich rodzin/znajomych stąd nie potrzebowali pomocy. UWAGA: bardzo często zgłaszana jest dezinformacja typu:”Nie możecie tam jechać bo was wyrzucą z kraju i wykorzystają”. Stąd rodzice z Ukrainy przekraczają granicę i nie zgłaszają swoich dzieci, gdyż się boją że zostaną wyrzuceni z Polski.

Będą się jednak pojawiali w sprawach medycznych i edukacyjnych i im trzeba w tym zakresie pomóc najbardziej! Nie umiem oszacować ile takich będzie przypadków, ale na pewno się pojawią.

W tym miejscu od razu wspomnę o jednej kwestii. Zrobiliśmy już łącznie 4 rodzinom badania okresowe. Wychodzą one bardzo źle. jeżeli u Waszych rodzin zobaczycie taki problem to badania są za darmo w tym momencie, a wyniki ocenię ja albo któryś z moich lekarzy-przyjaciół.

Dziękuję Wam wszystkim.

Komentarze

Liczba komentarzy: 6 do “2022.03.06 – Ile rodzin przyjechało?”
 1. Paweł pisze:

  Czy ktoś wie coś o rodzinach które dotarły lub zamierzają dotrzeć do Lublina?

 2. can pisze:

  Nie. Jednak Lublin byłby bardzo pomocny w sytuacji odbierania ludzi jak dzisiaj to miało miejsce. Dzięki

 3. Katarzyna pisze:

  A do Zielonej Góry jakieś rodziny już dotarły?

 4. Can pisze:

  Niestety nie gdyż nie miałem w zgłoszeniach że Zielona Góra jest gotowa.

 5. can pisze:

  Jeżeli ktoś może pomóc przyjąć na jedną noc rodzinę: Mama z dwoma małymi córkami w tym z ZD, które mają przechodzić w tym mrozie nocnym granicę w Krościenku/Ustrzyki. Oznacza to odebranie z granicy, przespanie i wsadzenie w autobus w kierunku do Wrocławia. Mają przejść granicę jutro. Proszę o kontakt [email protected]

 6. can pisze:

  Dziękuję Kubie za Wielkie serce i 5 osób jakie udało się przyjąć! Dzięki jeszcze raz.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...