2023.09.22 – czas na badania okresowe

wrzesień 22, 2023 by
Kategoria: Wydarzenia

Powoli przychodzi czas na badania okresowe. Długie lato jakie mamy w tym roku pozwoliło na wyczekanie tego momentu. Jednak biorąc pod uwagę okresy wirusowe jakie na pewno pojawią się już w październiku, należy przystąpić do sprawdzenia jak jesteśmy przygotowani do najtrudniejszego dla nas okresu roku.

Co robimy?

Tutaj jest tabelka:

https://www.zespoldowna.info/badania-okresowe-2023.html

https://www.zespoldowna.info/po-co-badania-okresowe.html

Jak je dobrać?

W zależności od typologii problemów jakie mamy wybieramy schemat jaki jest zaprezentowany i robimy.

Jak je analizować?

Podpowiedź znajdziecie chociażby we wpisach typu jak to:

https://www.zespoldowna.info/warsztaty-z-metylacji-cz-1-od-konca.html

https://www.zespoldowna.info/badania-w-kierunku-suplementow-czyli-jak-to-w-zd-jest-cz-30.html

Czy trzeba robić morfologię?

Nie nie jest to badania metaboliczne i de facto bardzo nieprecyzyjne. Mało wnosi. Są osoby zdrowe, które mają tutaj fatalne wyniki w tym badaniu i osoby ciężko chore, które maja rewelacyjne wyniki.

Czy badania w Polsce są takie same jak w innych krajach?

Nie należy doszukiwać się w mojej odpowiedzi sugestii, że coś jest lepszego albo gorszego. Badania jakie robimy sa miarą statystyczną i jeżeli stale je robimy to umiemy z nich wyciągnąć odpowiedni poziom wiedzy. Przykład: jak ktoś robi dziecku z ZD ferrytynę, to musi się spodziewać wyniku poniżej normy a nie powyżej, witaminy B6 powyżej normy a nie w normie. To są pewne typologie. Wracając do pytania odpowiem tak: badania w USA oznaczają coś innego niż w Europie. Badania w Polsce są bardziej ogólne niż w Niemczech w układzie chemicznym. Badania w USA są trudniej dostępne ale mogą być bardziej precyzyjne itp.

O czym należy pamiętać? Osoby z ZD nie można odnosić do norm populacyjnych. Zmiany metabolizmów powodują, ze mają one swoje normy i opisuję je tutaj na stronie. Warto poczytać informacje na ten temat.

https://www.zespoldowna.info/badania-okresowei-normy-ktorych-nie-ma.html

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...