Dieta w zespole Downa, czyli Biblioteka Dietetyka :)

marzec 13, 2010 by
Kategoria: Biblioteka, Biblioteka Dietetyka

Skoro zabieram sie za dietę, to muszę założyć BIBLIOTEKĘ. Tutaj będę wklejał wszystkie książki, dokumenty opisujące dietę. Jeżeli Wy znajdziecie taką, nie ważne w jakim języku, proszę przyślijcie do nas na adres: jarek@zespoldowna.info

1.Jedyna dostępna, wznawiana już 3 krotnie od 2002 roku książka Joan E Guthrie Medlen, Timothy P. Shriver. Ja jeszcze nie znalazłem czegoś innego.

1

TYTUŁ: The Down Syndrome Nutrition Handbook

AUTOR: Joan E Guthrie Medlen, Timothy P. Shriver

KRAJ WYDANIA: USA

JĘZYK: ANGIELSKI

CENA ZAKUPU: około 35 USD bez kosztów przesyłki

GDZIE KUPIĆ: jest we wszystkich amerykańskich księgarniach wysyłkowych typu http://www.barnesandnoble.com/ czy http://www.amazon.com/

MOJA OCENA: jest jedyna, jest amerykańska i jest myślę dobrym źródłem wiedzy bazowej dla rodziców. Napisana jest bardzo prostym językiem, z definicjami kluczowymi dla problemu dietetyki i z przykładami menu.

data dodania książki: 5 luty 2010

2.Książka Kenta MacLeod jest z pewnością inną książką niż ta powyżej. Ona traktuje o biochemii zespołu Downa, o TNI a nie o typowej dietetyce. Od 2003 roku jest w ciągłej sprzedaży.

2

TYTUŁ:Down Syndrome and Vitamin Therapy

AUTOR:Kent MacLeod

KRAJ WYDANIA: Kanada

JĘZYK: ANGIELSKI

CENA ZAKUPU: około 38 USD bez kosztów przesyłki

GDZIE KUPIĆ: jest we wszystkich amerykańskich księgarniach wysyłkowych typu http://www.barnesandnoble.com/ czy http://www.amazon.com/

MOJA OCENA: uczyłem się z tej książki biochemii zespołu Downa, powiązań i relacji między poszczególnymi pierwiastkami. Z pewnością nie jest to książka o jedzeniu, ale o tym czego brakuje w organizmie osoby z ZD tytułem jej specyficznych problemów genetycznych.

data dodania książki: 5 luty 2010

3.Jest to książka, którą dostałem od Miry. Nie jest to książka, którą można by jednoznacznie powiązać z ZD, ale opowiada ona o problemach dietetycznych szczególnie istotnych dla osób z ZD. Dlatego też tutaj w naszej bibliotece się znalazła :)

autor: James Balch
tytuł: Super antyoksydanty czyli leki XXI wieku w naszym jedzeniu
tytuł oryginału: The Super Antioxidants
język oryginału: angielski
liczba stron: 269
miejsce wydania: Warszawa
rok wydania: 2002
oprawa: miękka
wymiary: 165 x 230 mm
wydawca: Amber, Wydawnictwo Sp. z o.o.
ISBN: 83-7245-317-9
seria: Twoje zdrowie

Opis wydawnictwa:

Superantyoksydanty – droga do zachowania młodości i dobrego samopoczucia!
Witaminy A, C, E, selen, czosnek, miłorząb to składniki, które coraz częściej spotykamy nie tylko w preparatach leczniczych i wzmacniających, ale nawet w kremach, mleczkach, balsamach pielęgnacyjnych. Wielkie koncerny farmaceutyczne i kosmetyczne sprawdziły rewelacyjne regenerujące działanie superantyoksydantów. Teraz najbardziej ekskluzywne firmy prześcigają się w tworzeniu nowych receptur opartych właśnie o antyutleniacze, które przecież możemy znaleźć w naszym codziennym jedzeniu. Najnowsze potwierdzone naukowo i klinicznie dane o wszystkich superantyoksydantach. Co to są superantyoksydanty i dlaczego ich potrzebujemy. Jakie szkody wyrządzają wolne rodniki i jak antyoksydanty chronią nasz organizm. Jakie choroby są skutkiem aktywności wolnych rodników. Jakich niezbędnych substancji brakuje w naszym pożywieniu. Jak pobudzać naturalne możliwości własnego organizmu do wytwarzania antyoksydantów. Pomidory, dynia, cukinia, zielona herbata, czosnek – najlepsze, powszechnie dostępne źródła superantyoksydantów. Dzięki superantyoksydantom można również naprawić wieloletnie szkody spowodowane nieodpowiednim odżywianiem się, stresem, paleniem papierosów.
“Kiedy zacząłem uzupełniać tradycyjne metody leczenia za pomocą zmiany sposobu odżywiania, odkryłem, że stan moich pacjentów wyleczonych w “cudowny” niemal sposób!” dr James F. Balch

data dodania książki: 6 marzec 2010

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...