“Pozwól mu się zagubić” Olga Komorowska i Agata Komorowska

październik 6, 2023 by
Kategoria: książki popularno-naukowe

To jest książka, którą nawet ja mogłem przeczytać…choć jest o niepełnosprawności. Zazwyczaj mam z takimi problem, bo jest za dużo o emocjach, za mało o faktach, rozwiązaniach i doświadczeniach. Olga i jej córka Agata stworzyły nie książkę, ale poradnik zbyt dobry by zostawić jego pojawienie się bez echa. Świetna książka!

Pozwól mu się zagubić (Agata Komorowska) książka w księgarni TaniaKsiazka.pl

Do przeczytania jej niejako “przymusiła” mnie wspaniała żona. Przez ponad kilka godzin słyszałem od niej: “Jest świetna, musisz ja przeczytać.”. Przyznam było mi ciężko do niej podjeść, bo wyobrażałem sobie że znów będzie o emocjach…a ja swoją żałobę mam za sobą i pogodziłem się z tym co mam…tak sobie myślałem. Wziąłem ją do ręki i stwierdziłem, że coś w niej jest…jest inna. Dobrze się na nią patrzyło, była wyraźnie zaznaczona “akcja” i każdy rozdział miał swojego lidera, nazwijmy to tak.

IMG_4630

Sprawdziłem, tak książka dotyczy niepełnosprawności, ale jest inna. Tytuł “pozwala się gubić”. Otworzyło mi się na rozdziale z Adą Smoliniec i zaciekawienie. Sport, samodzielność i coś konkretnego…to nie jest chyba książka rzeka o emocjach…tak sobie pomyślałem. Potem cytat:

“…DROGA DO SAMODZIELNOŚCI WYMAGA PRZEDE WSZYSTKIM ZAUFANIA RODZICÓW WOBEC SWOICH DZIECI, GOTOWOŚCI NA PORAŻKI I OGROMU ENTUZJAZMU DO PODEJMOWANIA WYZWAŃ. DROGA DO SAMODZIELNOŚCI POWINNA ZACZYNAĆ SIĘ OD URODZENIA. NA RÓWNI Z NAUKĄ JEDZENIA, CHODZENIA, MÓWIENIA.”

IMG_4631

Olgo, Agato ja już wtedy Waszą książkę “pożarłem” bo była jak recepta na problem jak się nie “przewrócić”, a nie jak użalać się nad tym, że jednak się “przewróciłem”.

Zrobiła na mnie wrażenie. Dlatego polecam Wam wszystkim, bo warto wyciągnąć z niej dobre rady, wielu ciekawych obserwatorów naszego życia. Życzę Wam dobrego czytania, a książka w tym pomaga.

Dziękuję po raz kolejny mojej Asi, za to że umiała mnie przekonać do tak dobrej książki.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...