“Co Jasiek daje zdrowym dzieciom?”

wrzesień 11, 2015 by
Kategoria: Nasze szkoły

Opisałem niedawno pierwsze dni Jasia w nowej szkole, która należy do naszego programu. I dostałem od razu pytania dotyczącego jego pobytu. Te kluczowe to:“Co Jasiek daje zdrowym dzieciom?”

Podczas spotkania z rodzicami udzielałem odpowiedzi rodzicom dzieci zdrowych, którzy zadawali pytania o obecności naszych dzieci w klasie, czym jest zespół Downa, co one mogą dać ich dzieciom.

Gdy doszedłem do tej kwestii, najbardziej przez przypadek, pomogła mi wychowawczyni klasy. Opisała sytuację z zajęć w następujący sposób. Dzieci chciały się dowiedzieć, co jest napisane na kartce, która leżała na stole. Jasiek wziął kartkę do ręki i przeczytał. Od tej pory dzieci, jeżeli chcą coś się dowiedzieć to przychodzą do Jaśka by im przeczytał.

Inna kwestia, która od wielu wielu lat się powtarza. W momencie, gdy jakieś dziecko jest smutne, płacze Jasiek jest zazwyczaj pierwszą osobą, która ją wspiera.

Co do rodziców, zaczyna być z nimi podobnie jak było w szkole na ulicy Suwalskiej. Jasiek stał się rozpoznawalny, gdy nauczył wszystkich mówienia DZIEŃ DOBRY I DZIĘKUJE. Tutaj zaczyna być tak samo. Staje się rozpoznawalny Uśmiech

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...