EDSA…Hiszpania, Rumunia, Turcja, Luksemburg, Ukraina.

marzec 11, 2019 by
Kategoria: 2019

Kolejne kraje, kolejne hasła, kolejne doświadczenia dla nas.

Hiszpania

image

http://www.edsa.eu/wdsd-2019-leave-no-one-behind-spain/

Erix gra w rugby, tak w rugby. Jego udział w drużynie z Valladolid jest najlepszym przykładem, dla sportu, który włącza osoby z ZD. Jak dla mnie bomba!

Rumunia

http://www.edsa.eu/wdsd-2019-leave-no-one-behind-romania/

image

W Rumunii prezentuje się zajęcia fitness prowadzone przez studentów dla osób z ZD. Przesłanie jest bardzo czytelne: osoby z ZD też powinny mieć dostęp do fitnessu i tego typu zajęć.

Turcja

http://www.edsa.eu/wdsd-2019-leave-no-one-behind-turkey/

image

Podoba mi się to co pokazuje Turcja: “Jestem niezależny bo pracuję!” Mert jest świetnym przykładem jak ten projekt funkcjonuje od 2012 roku. Robi to na mnie wrażenie.

Luksemburg

image

http://www.edsa.eu/wdsd-2019-leave-no-one-behind-luxemburg/

Kolonie Emol Anescht to po prostu kolonie wakacyjne. W Luksemburgu od 2016 roku w lecie trwają integracyjne wakacje dla młodzieży z ZD i każdego innego młodego człowieka. Podoba mi się to przedsięwzięcie, jest czymś nietypowym, ciekawym, czego mi brakowało.

Ukraina

image

http://www.edsa.eu/wdsd-2019-leave-no-one-behind-ukraine/

Ukraina odwołuje się podobnie jak Turcja do pracy. Natalia ma 26 lat i pracuje w kawiarni w supermarkecie. Przygotowuje tam gorące napoje dla klientów. Dla niej jest to wydarzenie tak wielkie, że w dzień kiedy ma pracować, przyjeżdża aż 90 km do Kijowa ze swojego rodzinnego miasta. W tym projekcie pracuje 5 osób z ZD.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...