Edukacja…co wiemy po reformie.

Czerwiec 21, 2018 by
Kategoria: Edukacja

Minął rok szkolny, wiemy jak działa reforma o której Jarek przekonywał mnie, że będzie wspaniała, tylko trzeba dać czasu. Otóż, gdyby nie szkoły, dyrektorzy, nauczyciele, ta reforma zniszczyłaby to co do tej pory uzyskaliśmy już w tym roku. Za dużo w niej polityki, politycznej propagandy…a na koniec dnia ograniczono dojazdy do szkoły, zmniejszono liczbę godzin edukacyjnych, “ściśnięto” klasy, zlikwidowano projekty specjalne…a to dopiero początek tego, co nie jest dobrą zmianą.

Zacznę od tego:

1.Nie ma pieniędzy na osoby niepełnosprawne, ale na 300 pln jest…a to jest manipulacja, bo przecież był dobry program książek za darmo. Niestety MEN w tym wydaniu musi grać w tą polityczną zmianę, jak wszyscy. Stracą tylko nasze dzieci.

2.Reforma edukacji skupiła się tylko i wyłącznie na ideologii edukacji, nie na rozwiązaniach systemowych korzystnych dla dziecka, ucznia. W kontekście niepełnosprawności…zapomniano o niej, stąd jestem zły na ten chrześcijański-inaczej rząd, który nas mami tym, że nas wspiera, a nie wspiera….dodatkowo popełnia błędy zaniechania i świadomej ignorancji, tak jak ten poniżej.

http://lodz.wyborcza.pl/lodz/7,35136,23561370,niepelnosprawni-w-szkole-dozwolone-do-lat-24.html#BoxGWImg

3.Jeżeli popatrzymy na jakość edukacyjną to ona straciła tą jakość, gdyż obciążenia dla systemu edukacji masowej wzrosły tytułem decyzji politycznych, a w kontekście decyzji finansowych nic się nie zmieniło, bo samorządy są w rękach opozycji. Zatem edukacja jest po raz kolejny przestrzenią walki politycznej….która cechuje się zwalnianiem nauczycieli, tłoczeniem dzieci w szkołach, każąc im uczyć się na III zmiany.

4.”Nauczyciele wystawili świadectwo Annie Zalewskiej. Same jedynki i naganne zachowanie.” Zgadzam się z tym, że  ideolog partyjny, nie może być odpowiedzialnym za edukację…i cieszę się, że na przymus społeczeństwo zawsze odpowiada “odwrotnością”

https://kobieta.onet.pl/dziecko/nauczyciele-wystawili-swiadectwo-annie-zalewskiej-same-jedynki-i-naganne-zachowanie/qc4p160

“W rok zniszczyła to, co inni budowali przez 18 lat. Do perfekcji opanowała umiejętność manipulacji. Wprowadziła reformę, która powoduje chaos w szkołach i zagraża jakości nauczania. W ten sposób osłabia oświatę publiczną i działa na korzyść prywatnych placówek"

Polecam popatrzcie na to świadectwo, które jest opisem stanu naszej oświaty.

5.Do czego to zmierza? Do tego, że w Polsce osoby z niepełnosprawnością wrócą do lat 90tych ubiegłego wieku i do wegetujących szkół specjalnych. Ci chrześcijanie w sposób świadomy do tego dążą, a jak ktoś myśli że jest inaczej niech posłucha i wsłucha się w manipulację na ten temat.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...