Edukacja…czyli Wrocław

luty 25, 2013 by
Kategoria: Edukacja

Cieszę się, że patrzycie na to co się dzieje w naszym mieście, ale i w innych. Dzisiaj może podzielę się po raz kolejny moimi uwagami na temat edukacji. Zaczynam od Wrocławia :) mojego miasta.

WROCŁAW jest miastem innym, tak innym niż wszystkie inne. Powody:

1.Rodzice, którym się coś chce, którzy chcą rezygnować z drobnych korzyści dla siebie, swoich dzieci, by tworzyć całość SYSTEM.

2.Miasto i jego Urzędnicy. Nie wiem już dzisiaj, czy to wszystko się dzieje bo my zaufaliśmy urzędnikom, czy oni nam. Bez nich, bez ich empatii nie udało by się nic.

3.Statystyka, czyli ekonomia. Budując statystykę dzieci, możemy odpowiadać na istotne ekonomiczne problemy takie jak BUDŻETOWANIE WYDATKÓW I CO BĘDZIE ZA ROK, ZA DWA. Bez tego elementu nawet doskonałe dwa pierwsze punkty “nie zagrałyby marsza”.

4.SYSTEM WCZESNEJ INTERWENCJI oparty na wiedzy Teresy Kaczan, podbudowany OTTOPRODENTEM, jako placówką główną oraz pozostałymi, gdzie prowadzi się rehabilitację, a to ponoć już ponad 20% sukcesu.

5.W tych placówkach są ludzie, którzy potrafią pomóc naszym dzieciom! Obok funkcjonuje już “niepisana” specjalizacja logopedów, bardzo dobrych zresztą, którzy wspomagają rozwój dziecka (Renia i jej koleżanki) oraz Asia od czytania.

6.WCZESNE WSPOMAGANIE ROZWOJU funkcjonujące na ulicy Grochowej już od 7 lat. Wciąż skupia nasze dzieci i adaptuje do warunków przedszkola. Od zawsze z Małgosią Sebastian.

7.PRZYCHODZI CZAS NA PRZEDSZKOLA. Ekipy zarówno na Suwalskiej, Nowowiejskiej jak i w przedszkolach pozostałych, prywatnych to są już dyrektorzy, nauczyciele przygotowani do pracy z naszymi dziećmi. Sam ciekaw jestem ilu z nich robi to co robi z powołania ile z musu.

8.SZKOŁY, to jest nowy element w tym systemie, ale jak patrzę na Dyrektora szkoły na Kowalskiej i jego nauczycieli prowadzących 1 klasę to jestem za tworzeniem takich klas….

9.BO NAJWAŻNIEJSZE SĄ DZIECI i ich proces włączenia, a szkoły, przedszkola to NIE JEST EDUKACJA DLA DZIECI Z ZESPOŁEM DOWNA! PIERWSZOPLANOWYM CELEM JEST WŁĄCZENIE a edukacja jest sposobem na to!

10.Zobaczcie w tym procesie nasze dzieci w większym, lub mniejszym stopniu są ciągle “koncentrowane” nie są same. Jest to od początku jednym z celów programu. Jeżeli dzieci są razem nie czują się wyalienowane. Gdy dzieci są razem, łatwiej przygotować nauczycieli.

11.RODZICE po raz kolejny. W systemie najważniejsza jest świadomość czym jest zespół Downa u rodziców dzieci zdrowych. Ich akceptacji na to, że ich dzieci są z naszymi dziećmi buduje włączenie naszych dzieci do społeczeństwa. Ja im za to dziękuję.

6.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...