Emilia i jej praca.

październik 30, 2019 by
Kategoria: Moja praca, mój dom

Gdy dostaję takie maile jak ten jest mi po prostu lepiej. Historia Emilii jest wskazaniem, że jest to możliwe nawet w Polsce, ale musimy się w to zaangażować. Oto historia kobiety z ZD, która ma swoją pracę.

“Emilka pracowała zaraz po szkole u nas na pół etatu jako pomoc biurowa – robiła pomoce dla terapeutów: ksero, laminowanie, wycinanie. W Gdańskim Teatrze Szekspirowskim i Teatrze Muzycznym jako pracownik Fundacji realizowała zlecenie w ramach projektu Przystanek Szekspir i pracowała przy obsłudze widza.
Od 1.10 jest pracownikiem zatrudnionym na pół etatu przez Teatr Muzyczny w Gdyni. Wydaliśmy jej świadectwo pracy i za porozumieniem stron pożegnaliśmy Emilię . Jest w instytucji Państwowej na etacie.”

To jest krótka i wspaniała informacja od Gosi. Wziąłem artykuły, które dobrze że się pojawiły na ten temat i czytam:

“Osoby z zespołem Downa często mogą i przede wszystkim bardzo chcą pracować.”

“Do moich zadań należy sprawdzanie biletów i kierowanie gości do poszczególnych sektorów. Cieszę się, że mogę rozmawiać z ludźmi, którzy odwiedzają teatr i że przede wszystkim mogę im pomóc, to bardzo budujące. Dla mnie to coś więcej niż tylko praca”

https://praca.trojmiasto.pl/Pierwsza-umowa-o-prace-dla-gdynianki-z-zespolem-Downa-n139057.html?fbclid=IwAR3C3x9zx3CjAzi4YYvYKVqeJgu_E9sEXcFNqGYD9YdrNC7l6bFEoc01J8c

image

https://www.facebook.com/watch/?v=3101250789904240

image

Gdańsk sprawił się jako DOBRE MIASTO wyjątkowo ciekawie. Oprócz Emilii zatrudnienie otrzymał tez Michał. O ile Emilia będzie pracować w Teatrze Muzycznym o tyle Michał w Urzędzie Miasta Gdańsk.

https://fakty.tvn24.pl/fakty-w-poludnie,98/gdynia-25-letnia-emilia-kochanska-z-zespolem-downa-dostala-etat-w-teatrze-muzycznym,980390.html?fbclid=IwAR2AJlXe7gvF7mHUa75VFXdRc3sN10w68m13JGX4LUk5tlk8Q62t-nAlknk

Dla mnie to przełom i gratuluję sukcesu Emilce i Michałowi a z drugiej strony podziwiam zespół Ja Też, za ten wysiłek.

Komentarze

1 Komentarz do “Emilia i jej praca.”
  1. Monika pisze:

    Fundacja “ja też” jest ogromnym wsparciem, dobrze że jest, daje siłę i wiarę, że damy radę!!!

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...