Łamanie barier w USA, w październiku w Nowym Yorku

wrzesień 10, 2021 by
Kategoria: U przyjaciół

Wyobraźmy sobie centrum miasta, każdego naszego miasta. W centralnym jego miejscu jest duży telebim pokazujący osoby z ZD, z całego kraju i tak przez cały październik. To takie oswajanie ludzi z innością, z tym że są inni ludzie obok nas.

Po raz kolejny w Nowym Yorku akcja na Times Sq. Osoby z zespołem Downa są też Amerykanami, są też w Ameryce, tak w październiku od wielu lat prezentowane są osoby z ZD. Jaki to ma wydźwięk?

Każdy stan, każde hrabstwo ma swojego przedstawiciela i głosowanie na to kto będzie w Nowym Yorku…taki pokaz piękności. ALE!!! przez cały wrzesień o nim głośno w lokalnych mediach. Pokazywane są osiągniecia osób z ZD, ich możliwości. Staje się to z roku na rok bardziej otwarte, bardziej “hałaśliwe”…i dobrze, bo to zmienia akceptację osób z ZD.

https://www.14news.com/2021/09/06/owensboro-girl-be-featured-times-square-presentation/

https://consent.yahoo.com/v2/collectConsent?sessionId=3_cc-session_eb86d1a5-0565-4bca-bc96-953a5bd4ec7d

https://www.click2houston.com/news/local/2021/09/01/houston-area-child-to-be-featured-in-time-square-presentation-for-down-syndrome-awareness-month/

image

https://www.kltv.com/2021/08/29/crockett-child-be-featured-nycs-time-square-promote-down-syndrome-awareness/

image

Nie są to tylko małe dzieci jak na tych zdjęciach, choć one oczywiście najlepiej przemawiają do wyobraźni. Chodzi tutaj o ilość, różnorodność i podmiotowość osób z ZD, to jest główną przesłanką tej ekspozycji. Tak z roku na rok, małymi kroczkami próbuje się tworzyć przyszłość osób z ZD w USA.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...