Muzyka osób z zespołem Downa, moja muzyka! cz.2 kim jest raper Laz D

marzec 10, 2010 by
Kategoria: Filmoteka

Rodzice Camerona Lasleya nie spodziewali się, że ich syn będzie chodził, mówił, tym bardziej że będzie śpiewał, ba rapował. Jednakże ich 27 letni syn wydał 2 płyty i jest w trakcie promocji 3 krążka!

1

LAZ D, czyli Cameron robi po prostu to co każdy z nas mógłby robić: wykorzystuje swój talent by wyrazić swoje uczucia i myśli za pomocą muzyki. Lekarze i terapeuci, którzy 27 lat temu powiedzieli jego rodzicom, że “…jest kiepsko, bo urodził się chłopak z ZD…” dzisiaj chodzą na jego koncerty.

Popatrz w moją twarz

Popatrz w moją odwagę

Popatrz na moją siłę

słowa z utworu “In Your Face”

 

CamLasleymug.jpeg

Co mi się spodobało w jego historii to to, że jego rodzice nie szukali rozwiązania w medycynie i suplementach. Dali mu dzieciństwo i szansę na życie jak każdemu dziecku. Dzięki temu, że mało chorował, mógł uczestniczyć we wszystkim co aktywna rodzina podejmowała. Był od początku silnie zdeterminowany w tym co robił, a jeżeli go coś fascynowało, to był niezwykle konsekwentny aby to osiągnąć od początku do końca.
Tak zaczęła się jego przygoda z rapem. Był w gimnazjum, gdzie grał na perkusji. Uwielbiał rytm i bit. Słuchał Tupaca, Public Enenmy, czyli był kolejnym dzieciakiem wychowującym się na MTV. Był normalnym dzieciakiem tamtych czasów pomimo tego, że ma ZD.

Oni powiedzieli że nie będę mówił

Oni powiedzieli że nie będę chodził

próbując mnie zepchać do kąta

próbując mnie ukryć w ciemnościach

próbując odebrać mi moje pióro

próbując odebrać mi moja kredę

mówiąc że ja nigdy nie napiszę nawet wersa

mówiąc że ja nigdy nie napiszę mojego utworu

z utworu pt.: Hold me Down

W liceum Cameron trzymał ze sportowcami, którzy traktowali go jak brata. Obecny wspaniały gracz NBA Salim Stoudamire nazwał go LAZ D. i tak zostało :) W szkole miał przyjaciół i życie, po jej ukończeniu został sam, przyjaciele odeszli dalej. Według prawa stanowego w zakresie edukacji mógł uczęszczać do szkoły do 21 roku. Zatem podjął zajęcia w ramach programu Portland Community College, gdzie odbył się trening przygotowujący go do pracy w kuchni. Jednak po ukończeniu programu wrzucił swój dyplom do kosza i zaczął:”… MUZYKA TO MOJE ŻYCIE!” Rodzice byli w szoku.

Cameron pisał swoje teksty już od kilku lat, pisząc o tym jak reagował przez te wszystkie lata na słowa: ”niepełnosprawny”, “wycofany”, “upośledzony”. O tym jak był oszukiwany lub ignorowany. Jego rodzice, którzy nie koniecznie lubią rap, nie byli przekonani czy to jest właściwy kierunek, ale jego upór i determinacja spowodowały to, że rodzice pomogli “wystartować”.

Znaleźli Jacka Gibsona, który podjął się pracy z LAZ D :). Obaj się zgrali dość szybko dzięki…surfingowi. Ok! :) drugim krokiem było studio przygotowane u rodziców w garażu, czyli coś normalnego w tym świecie. Kolejnym – pierwsza płyta: "The Man Himself,"  w 2006 roku, druga w 2008 “In My face”.

LAZ D o sobie: CHCĘ INSPIROWAĆ LUDZI, CHCĘ ABY MUZYKA, KTÓRĄ ROBIĘ SPOWODOWAŁA, ŻE LUDZIE ZACZNĄ MYŚLEĆ JAK TRAKTUJĄ INNYCH OBOK KTÓRYCH ŻYJĄ.

TO JA PAN LAZ, PLATYNOWY CZŁOWIEK

WYPUSZCZAJĄCY KOLEJNY ALBUM TAK MOGĘ

ŚWIATŁA KONCERTU WIDOWNIA WYPEŁNIONA FANAMI

WYPRZEDANA CAŁA ŚWIATOWA TRASA

DAŁA MI 68 TYSIĘCY …

WSZYSTKO TO MOŻE SIĘ ZDARZYĆ W GRZE NAZYWANEJ RAPEM.

z utworu “Go For It”.

 

 

a jednak wszystko jest możliwe :)

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...