Niepełnosprawni kelnerzy we włoskiej pizzeri

Marzec 16, 2010 by
Kategoria: Moja praca, mój dom

Tą informację znalazł mi oczywiście Tomek. Dziękuję bo myślę że jest niezwykle inna niż te dotychczasowe.

 

1

Trzech chłopców z zespołem Downa obsługiwać będzie w sobotę klientów w jednej z pizzerii w Treviso na północy Włoch. Właściciel lokalu zaprosił ich, gdy dowiedział się, że jeden z klientów obraził dziewczynkę dotkniętą tą chorobą.

Incydent miał miejsce dwa miesiące temu. Jeden z klientów widząc dziewczynkę przy sąsiednim stoliku wyraził głośno zgorszenie, że rodzice przyprowadzili ją do publicznego lokalu. Dorośli nie chcieli, by dziecko było świadkiem awantury i udali, że puszczają prowokację mimo uszu. Potem jednak podali ją do publicznej wiadomości.
Właściciel pizzerii, który o niczym nie wiedział, natychmiast skontaktował się z jednym z ośrodków opiekujących się młodzieżą z zespołem Downa, prosząc o pomoc. Postanowił zadośćuczynić w jakiś sposób temu, co się stało. Jego inicjatywa spotkała się z powszechnym aplauzem. Przy okazji media poinformowały, że w Rzymie od niedawna czynna jest pizzeria, w której na stałe jako kelnerzy pracują młodzi ludzie z zespołem Downa.

Komentarze

Liczba komentarzy: 2 do “Niepełnosprawni kelnerzy we włoskiej pizzeri”
  1. kalina pisze:

    Siedzę właśnie nad gazetką naszego Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół dzieci z Zespołem Downa “Tęcza” w Krakowie psiocząc na edukację i rehabilitację osób z ZD. Wyskoczyła mi Wasza strona -i doświadczam uczucia nie po raz pierwszy,że niestety moja Magda(26 lat) urodziła się za wcześnie choć zgadzam się niemal w 100%,ze to dobre srodowisko i lepsza edukacja daje znakomite efekty na godne życie osób z ZD.Co do jak wyżej -w 2006 roku w USA widziałyśmy z Magdą wiele takich jak ONA w marketach, w myjni samochodowej,w bibliotece. Zawsze płakałam. Magda pytała -co się stało? Odpowiadałam. WSZYSTKO OK. myśląc – żeby tak WSZĘDZIE! We Włoszech w maleńkiej miejscowosci nad morzem Sródziemnym obsługiwał mój stolik Giowanni – kelner z Zespołem Downa.
    Po kolacji poszłam nad morze -wyraźnie stan wody sie podniósł boć tam już ryczałam. Nie wszyscy z ZD -wiemy – będą mogli pracować ale …walczmy o to.Praca to kapitalna terapia dla wszystkich. Pozdrawiam.kalina

  2. jarek pisze:

    Zgadzam się z Tobą w 100% i jak pomyślę o moim spotkaniu w Rzymie na kórym padła informacja z AIPID (Włoskie Stowarzyszenie), że blisko 90% osób z ZD pracuje to z perspektywy Polski wciąż w to nie mogę uwierzyć.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...