Programy edukacyjne po ukończeniu szkoły podstawowej…tutaj jesteśmy 40 lat za Ameryką

czerwiec 3, 2022 by
Kategoria: Edukacja

Skoro odpowiedziałem dzisiaj na jedno z pytań i powiedziałem, że nie wszystko jest piękne w USA, co pokazują, to jednak muszę pokazać to, co powinno być w Polsce a nie jest. Program edukacji wdrażającej do  życia dla osób z ZD.

Kiedyś pisałem o programach jakie są w USA. Edukacja ponadpodstawowa oparta o college, uniwersytety, wspierana stypendiami, działa w USA od mniej więcej 2010 roku. Są to programy ogólnokrajowe, z tym że w każdym stanie są one realizowane w swój, adaptowany do danej lokalizacji sposób. Poniżej macie przykład 5 osób z ZD, które dostały stypendium na realizację tego programu. Trzeba pamiętać, ze edukacja w USA w dużej mierze jest płatna, wiec taki program otwiera wiele możliwości.

https://www.otmj.com/down-syndrome-alabama-awards-scholarships-to-5-young-adults-with-down-syndrome/

image

Programy te są wspierane przez wielu sponsorów. Tutaj UPS jest firmą wspierającą, która udzieliła istotnego wsparcia. W ten sposób programy adaptujące osoby z ZD dożycia, uczące ich samodzielnego funkcjonowania w rzeczywistości, bez rodziców, rozwijające ich umiejętności, zmieniają ich jakość życia.

Cóż dla mnie to powód do zazdroszczenia i pokazania, że to jest świetne!

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...