Rowerek bez pedałów

grudzień 1, 2009 by
Kategoria: Polecamy, Sport

image imageimage
Jeździk pozbawiony jest hamulca i pedałów co pozwala skupić się dziecku na nauce utrzymywania równowagi i kierunku jazdy. Dziecko dzięki odpychaniu poznaje technikę jazdy na rowerze, podnosząc nóżki i łapiąc równowagę, a w razie jej utraty może się szybko podeprzeć.

Rower bez pedałów sprzyja rozwojowi i wzmocnieniu mięśni nóżek dziecka, przygotowuje do jazdy na standardowym rowerze. Kąt skrętu kierownicy rowerka jest ograniczony. Pozwala to na ochronę uczącego się jeździć dziecka przed ewentualną wywrotką. Małe dziecko rośnie bardzo szybko, a rowerek biegowy rośnie wraz z nim.

Rowerek w akcji:

i film reklamowy jednego z producentów:

Komentarze

Liczba komentarzy: 6 do “Rowerek bez pedałów”
 1. Albert pisze:

  Super sprawa – ciekawe ile kosztuje i czy można gdzieś w Polsce to dostać?

 2. Jarek pisze:

  Albercie,
  zespoldowna.info próbował kupić już raz partię 5 rowerków i niestety poległ. Dzisiaj prezentujemy to cudo, bo uważamy, ze jest dla naszych dzieci niezwykle pomocne w ich rozwoju motorycznym. Cena rowerków to kwoty od 150 do 700 pln :) Będzie oglądać poszczegolne modele i dokonamy wyboru.

  • AGA pisze:

   Witam, taki rowerek możecie Państwo sami zrobić. Wystarczy odkręcić pedały włącznie z tymi metalowymi uchwytami. Mój syn miał bardzo duże problemy z równowaga i motoryką małą i dużą. Pomimo chodzenia na SI przez 3 lata nie mógł nauczyc się jeździć na rowerze / 6,5 lat /… a sposobów i wylanego potu… także mojego :) było wiele… Pewnego dnia odkręcilismy pedały. Syn nie potrafił sobie dac rady. Odkładał rower, nie chciał się w ten sposób uczyć … Przyszło lato, pojechalismy na tydzień nad morze. Na każdy spacer brany był rower bez pedałów, czasami chodnik szedł z górki…. i w ten sposób synowi spodobało się ) z dnia na dzień odpychał się coraz bardziej i coraz dłużej trzymał nogi w górze ! Po ok. 2 tygodniach przykręcilismy pedały i od tamtej pory jeździ jak stary :) choć kolana nie raz były obdarte ! Naprawde polecam ta metodę ! Pozdrawiam ! :)

 3. jarek pisze:

  Dziękuję odkrywcze…ale i tak napiszę już niedługo o rowerze i ZD, bo to jak Twój przykład nie będzie proste :)

 4. basia pisze:

  Podobny rowerek, też bez pedałów, widziałam dzisiaj w najnowszej ofercie “Selgros”, w cenie 193,98 zł. Występuje tam pod nazwą rowerek biegowy 12″.

 5. mama piotrusia pisze:

  W Anglii można je kupić za ok 50 funtów.Myślę że to bardzo fajne rozwiązanie dla maluchów które mają problemy z jazdą na tradycyjnym rowerku

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...