Rząd USA przeznacza ponad 100 MILIONÓW DOLARÓW na badanie choroby Alzheimera w zespole Downa…a w Polsce zabrania się aborcji.

październik 26, 2020 by
Kategoria: U przyjaciół

Jaka jest różnica między Polską a USA? W USA wspomaga się osoby z ZD w opiece medycznej, w edukacji aż po szkołę wyższą, w życiu społecznym i akceptuje się je jako pełnoprawnych obywateli. W Polsce jest zakaz aborcji i…nic. Jesteś skazany, wyłączony, wypychany i bez wsparcia. Czy powinien dodać czego sobie życzę?

PROJEKT W USA MA POPRAWIĆ JAKOŚĆ ŻYCIA LUDZI Z ZD W SZCZEÓLNOŚCI W CZASIE ICH STARZENIA SIĘ. My dzięki temu też skorzystamy. Czytam: 109 MILIONÓW USD na pięcioletni program badania biomarkerów choroby Alzheimera w ZD. Patrzę na listę organizacji zaangażowanych i zazdroszczę:

Alzheimer’s Biomarkers Consortium – Down Syndrome (ABC-DS) includes a cross-disciplinary team from the University of California, Irvine, along with other research teams from the University of Pittsburgh School of Medicine, University of Wisconsin-Madison, University of Cambridge, Columbia University Irving Medical Center, New York State Institute for Basic Research in Developmental Disabilities, University of Kentucky, John Hopkins Bloomberg School of Public Health, Massachusetts General Hospital, Washington University School of Medicine in St. Louis, University of North Texas Health Science Center, University of Southern California’s Mark and Mary Stevens Neuroimaging and Informatics Institute and the Alzheimer’s Therapeutic Research Institute at the Keck School of Medicine of USC.

image

…a na koniec wracam do tego: https://www.zespoldowna.info/czy-jednak-nie-da-sie-w-polsce-umiescic-osob-z-zd-w-szkolach-wyzszych.html , gdzie napisałem chociażby o tym, że szkoły wyższe otrzymują od rządu amerykańskiego 2,1 MILIONA USD by osoby z ZD mogły być włączane do społeczeństwa poprzez edukację.

W Polsce pozostaje nam … porównajcie sobie i będzie wiedzieć.

Komentarze

Liczba komentarzy: 2 do “Rząd USA przeznacza ponad 100 MILIONÓW DOLARÓW na badanie choroby Alzheimera w zespole Downa…a w Polsce zabrania się aborcji.”
  1. Solonarybna pisze:

    Czy powinien dodać czego sobie życzę? Powinieneś, bo moim zdaniem życzysz sobie możliwości abortowania takich dzieci.

  2. can pisze:

    Ja dodaję: chciałbym żyć w systemie, gdzie ludzie mają wybór i wsparcie. Chciałbym aby ideologia i sposób wiary nie miały wpływu na ich decyzje, a moje dzieci miały tak dużo od tego kraju,od ludzi pełnych ideologii i wiary jak mają ode mnie.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...