Silne cechy osób z ZD w pracy.

maj 17, 2019 by
Kategoria: Moja praca, mój dom

Dlaczego osoby z ZD nie miałyby pracować? Obserwowałem przez ostatni tydzień warsztaty na ten temat jakie miały miejsce na Antypodach i oto wnioski.

1.Ludzie z zespołem Downa mają świetne umiejętności społeczne, stąd dobrze radzą sobie z interakcją i współpracą z innymi ludźmi. Jest to także jeden z powodów, dla których oni są świetnymi kolegami w pracy.

2.”Podczas pracy z osobami z ZD musisz spróbować zrozumieć ich podstawowe potrzeby i wymagania. Nawet one mają huśtawki nastrojów i napady złości jak każda inna osoba. Koledzy muszą to wszystko dostosować i wspierać. Dobry lider zespołu lub menedżer może wykorzystać to, co najlepsze. Możesz także nagrodzić ich, gdy zrobią coś dobrego. Bądź cierpliwy i wyrozumiały podczas pracy z osobą z zespołem Downa. Nikt nie lubi być poniżany ani obrażany.”

3.Należy motywować, motywować i wspierać. Jakościowe wsparcie to takie, które nie pozwoli osobie z ZD być rozczarowanym, załamanym.

4.Im bardziej osoba z ZD jest włączana, im bardziej funkcjonuje w otwartym środowisku, gotowym na rozwiązywanie problemów i odpowiedzi na pytania tym efekty są lepsze, bardziej widoczne.

5.Nie należy nie doceniać możliwości  zdolności osób z ZD. Być może wiedzę i umiejętności należy przekazywać w inny sposób, ale osiągnięcia mogą wykraczać ponad oczekiwania.

6.Należy komunikować się wolniej, krótszymi zdaniami. Szacunek dla tego problemu przetwarzania danych, komunikatów jest krytyczny.

Na to wygląda, że dostosowując się do tych tematów, możemy wzmocnić w pracy osoby z ZD na tyle, że będziemy zaskoczeni.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...