Super! Kolejny sposób na wspieranie zespołu Downa

luty 15, 2011 by
Kategoria: Blog Teresy Cody

Teresa pisze o noradrenalinie podsumowując odkrycia Stanford University. Dla wielu z pewnością wpis ten będzie zaskoczeniem, ale cóż Teresa tworzy nową rzeczywistość.

Do zrozumienia kwestii poruszanych przez Teresę w dzisiejszym wpisie polecam następujące linki:

http://www.zespoldowna.info/noradrenalina-cz-1.html i pozostałe części

Autor: Teresa Cody

Wpis numer: 6             Data: 21 listopad 2009

Tytuł: Super! Kolejny sposób na wspieranie zespołu Downa

image_thumb10_thumb_thumb_thumb

Super! Dane opublikowane z badań Stanford University w tym tygodniu pokazują, że pewne substancje chemiczne podniesiono do normalnego poziomu w mózgu myszy z ZD, ta mysz wtedy uczyła się lepiej! Idea, że medycyna może poprawić funkcjonowanie jest całą teorią za którą stoi protokół Changing Minds.

Naukowcy w swoim badaniu zwiększyli poziom noradrenaliny, która jest neuroprzekaźnikiem. Ten neuroprzekaźnik dosłownie mówiąc, przeskakuje z jednego końca nerwu na początek drugiego.

Badanie to polegało na podaniu myszy z ZD leku droxidopę, który to jest aktywnym prekursorem noradrenaliny, podawanym do ustnie, wykorzystywanym do leczenia hipotonii ortostatycznej. Hipotonia jest nietypowo niskim ciśnieniem krwi.

Powiększanie poziomu noradrenaliny jest typowym leczeniem także w innych sytuacjach: w deficytach uwagi, nadaktywności ruchowej, depresji. Noradrenalina nie przenika do mózgu bezpośrednio stąd leki wykorzystywane w tej strategii leczenia, mają za zadanie zrobić to pośrednio. Zwiększanie poziomu noradrenaliny w hipokampie (miejsce odpowiedzialne za pamięć i naukę w mózgu) wzmacnia funkcje poznawcze u myszy z ZD.

Pytanie jakie się pojawia w takiej sytuacji: dlaczego zatem nie wykorzystywać leków, które zwiększają poziom noradrenaliny i są podawane dzieciom od blisko 50 lat?

Takimi lekami są środki stosowane przy ADHD jak Focalin, Concerta. Dlaczego mamy używać tylko leków, które dopiero pojawiają się w badaniach klinicznych?

My w Changing Minds Foundation widzimy istotną poprawę u dzieci z ZD, które przyjmują leki na ADHD.

Co za tym kreują te badania? Sytuację, którą my już zaobserwowaliśmy u naszych dzieci na protokole Changing Minds Foundation.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...