Szkoła przyszłości.

Lipiec 9, 2015 by
Kategoria: Edukacja

Jak zaczynałem z przyjaciółmi projekt szkół 9 lat temu, mało kto sądził że to ma sens. Dzisiaj myślimy co dalej, szczególnie po tak dobrych początkach. Popatrzcie na to:

”When Rachel Larson was born 21 years ago, her mother Lou Ann never dreamed she’d someday send off her little girl to college. Why? Rachel was born with Down Syndrome. Twenty-one years ago, college just wasn’t an option. Now, it “ czyli Kiedy Rachel Larson urodziła się 21 lat temu, jej mama Lou Ann nawet nie śniła, że jej mała dziewczynka kiedykolwiek pójdzie do collegu. Dlaczego? Rachel urodziła się z zespołem Downa. 21 lat temu, college nie był żadną opcją.TERAZ TAK”

“JESTEM ZAINTERESOWANA BUSINESSEM, PONIEWAŻ CHCĘ BYĆ BUSINESWOMAN KIEDYŚ” MÓWI RACHEL.

http://www.kare11.com/story/news/education/2015/07/07/rachel-is-going-to-college/29845223/

image

Nie byłoby to możliwe bez specjalnego programu. Nazywa się BUILD i obejmuje 2 letnią edukację z innymi studentami, w kampusie z możliwymi programami stypendialnymi. Oczywiście jest to program, który wymaga opłaty tak samo jak inne studia w USA. Koszt programu to około 40 000 USD…ale to jest możliwość, której wcześniej dla osób z ZD nie było. No i Rachel chce mieć swój sklep z kosmetykami i edukacja ma jej pomóc w jego prowadzeniu. Ciekawe? Możliwe? W Polsce być może też już za kilka lat.

https://www.bethel.edu/academics/build/

image

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...