“Valueable – handing Opportunities” czyli cenny – korzystaj z okazji

lipiec 4, 2017 by
Kategoria: U przyjaciół

“Cenny” to projekt 3 krajów: Włoch, Hiszpanii i Portugalii. jest on skierowany na programy dające dostęp do pracy dla osób z z ZD w turystyce, gastronomii. Dobiega on do końca z bardzo dobrymi rezultatami, o czym pisze Cora Halder.

image

http://www.on-my-own.eu/en_GB/

image

W ciągu ostatnich 3 lat członkowie projektu europejskiego OMO (on my own at work), ciężko pracowali by zbudować międzynarodową sieć hoteli i restauracji, która mogłaby zaoferować pracę osobom z zespołem Downa. Stworzono logo tego projektu i wprowadzono system edukacji osób z ZD przygotowujący je do pracy w tych hotelach. Logo ma 3 poziomy:

-brązowy

-srebrny

-złoty

Każdy z tych poziomów odnosi się do specyficznych warunków i działań jakie są podejmowane. Celem takiego podejścia jest stworzenie specyficznego Code of Conduct, który spowoduje rozpoznawalność projektu i punktów wyróżnionych tym oznaczeniem. W zamierzeniach jest wykorzystanie logo jako wyróżnika dla hoteli i restauracji, które można by znaleźć np. na booking.com albo tripadvisor.com.

Projekt jak to pisałem jest obecny już w 3 krajach, ale czeka na swoje możliwości także w Polsce. Chętni mogą uzyskac informację tutaj:

OMO Project Coordinator Paola Vulterini, AIPD Headquarters, Rom, Italy Email: [email protected]

www.valueablenetwork.eu

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...