WDSD 2010 czyli Światowy Dzień Zespołu Downa na całym Świecie: Japonia, Malezja, Hong Kong

marzec 16, 2010 by
Kategoria: 2010

2

Zbliżamy się do tego dnia 21. marca 2010, gdy na całym świecie obchodzony będzie NASZ dzień. W różny sposób, ale co jest ważne po 5 latach oficjalnie zarejestrowano już 22 kraje, które obchodzą ten dzień walcząc w ten sposób z wyłączeniem, segregacją i odrzuceniem.

Dzisiaj plan działań z Japonii :)

1[4]

Zaskoczeni, ale chyba niezbyt mocno. Plan przewiduje przede wszystkim koncert muzyków w tym Akihito dobrze Wam znanego z naszej strony. W Japonii ten dzień ma odświętne znaczenie. Oznacza to, że jest w nim dużo podniosłości i celebracji. Japończycy akceptują życie jakim jest i nie szukają lekarstwa na zmianę sytuacji.

3

Zupełnie inaczej jest w niedalekiej Malezji, gdzie temat ZD jest czymś nowym. Prowadzi się akcje uświadamiające i budujące WCZESNĄ INTERWENCJĘ, WSPOMAGANIE I PRZEDE WSZYSTKIM EDUKACJĘ. Hasło z Malezji to: Zmień Świat Dzieci z zespołem Downa jest niezwykle wymowny. Powiedziałbym: POLSKI.

W Hong Kongu WDSD 2010 jest niezwykły. Dlaczego? Trwa cały rok!!! Najciekawsze (dla mnie) zdarzenia to z listopada 2009 świetna wystawa zdjęć pt.: Ty i Ja, jesteśmy tacy sami – pokażmy doskonałość zespołu Downa”. Byłem niezwykle zaskoczony tymi zdjęciami, jak świetnie oddawały wspólną obecność, jak wpływały na emocje, warte były zobaczenia. 21 marca wystawa będzie miała swój największy dzień. Komisja konkursowa ogłosi swoją decyzję na najlepsze zdjęcie, które aż do 17 kwietnia będzie specjalnie wyróżnione na terenie wystawy.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...