Komentarze
Liczba komentarzy: 7 do “Wygrać by serce biło mocniej, czyli nie ma jak sport”-
Filmoteka
- Piotruś Pan w produkcji Disneya a w nim Noah Matthews Matofsky
- Komedia. Ralph i Katie
- Pokoloruj mój świat miłością
- Amatorzy
- Nasze Góry na festiwalu filmów o górach.
- Ahaan
- S.A.M film o uczuciach.
- Byłem na “Sokole z masłem orzechowym!”
- The Peanut Butter Falcon czyli zostać zapaśnikiem.
- Dafne.
- To jest reklama o trwaniu ograniczeń…o życiu bez limitów.
- Mundial, to moment który warto wykorzystać.
- Widoki.
- Norm, cała historia życia osoby z zespołem Downa.
- Randka z dziewczyną z zespołem Downa.
- Kocham moją pracę.
- Identyczne…
- “Ozark” film z Georgem.
- To jest drugi film, który zwrócił uwagę całego świata podczas tego weekendu!
- Dostaję ten filmik z całego Świata…naprawdę!
Pytania
Najnowsze komentarze
- Selen. Czy w zespole Downa mamy jego braki? (1)
- Lul: Czy selenometionina to zla forma selenu dla nadaktywnych CBSow ? Muszę przyznać że odkąd kieruje dzialania na...
- Shaun Banks był srebrnym medalistą Mistrzostw Europy i przez 30 lat trenuje judo…to brzmi! (1)
- Tato Kuby: A my trenujemy dopiero 24 lata, ale w Polsce w klubie Familie Wierzcholski Tato Kuby
- Olimpiady Specjalne mój ulubiony… (3)
- Tato Kuby: Wróciliśmy z zawodów z Bremy z sukcesami, a w Polsce tak jak we wpisie powyżej z roku 2015. Możemy sobie...
- Różnorodność zespołu Downa, jeszcze raz (4)
- Kruszynska: Czy zna ktoś dobrego genetyka?
- Can: Ciekawy temat. Czy możesz napisać coś więcej o RELACJI? Dziękuję
- Agnieszka: O jednej ważnej rzeczy tu nie wspomniano, a jest to coś na co mamy jako rodzice przeważający wpływ. O...
- Mariola: Wszystko się zgadza w 100%.Tez to tak widzę.
- “Przyjaciele nie liczą chromosomów” książka na już do 20:00 dzisiaj. (3)
- Can: Link działa sprawdzone
- Selen. Czy w zespole Downa mamy jego braki? (1)
Rehabilitację, satysfakcję, poczucie własnej wartości, kontakty i przyjaźń, sens życia odnajdywany w systematycznej porządnej pracy-treningu i jeszcze sto innych rzeczy może dać sport niepełnosprawnemu człowiekowi. Uważam go za najważniejszy element w życiu Kuby, a trenujemy codziennie.
Sport jest najbardziej potrzebny ludziom z niepełnosprawnością znaczną, oni najbardziej czekają na święto- udział w zawodach, a trenują ze wszystkich sił. Niestety moje obserwacje uczestnictwa w treningach i zawodach Olimpiad Specjalnych świadczą, że jest w Polsce ono niewielkie. Przyczyn jest kilka.
Tato Kuby
Czy w drużynach na przykład koszykówki, lub piłki nożnej uczestniczą zawodnicy ze stopniem niepełnosprawności znacznym, lub umiarkowanym? Czy w zawodach drużynowych odbywają się preeliminacje, aby umożliwić start zawodnikom mniej sprawnym? Czy też trener dobiera do drużyny najsprawniejszych ludzi, aby drużyna odniosła sukces?
Jaki w rzeczywistości jest udział tych ludzi w zawodach Olimpiad Specjalnych w Polsce szczególnie regionalnych i w jaki sposób się na nie dostają?
Czy na zawody jeżdżą niepełnosprawni sportowcy z opiekunem rodzicem, jeżeli potrzebuję opieki na przykład podawania lekarstw? W jaki sposób decyduje się o konieczności obecności opiekuna?
Niestety strony internetowe Olimpiad Specjalnych tkwią w stagnacji i nie
dowiemy się z nich o tym wszystkim
Tato Kuby
Rzeczywiście na tych stronach nie ma żadnych aktualności. Harmonogram
zawodów obejmuje zawody w roku 2010. Galeria postaci to etatowi
dyrektorzy biura olimpiad, jest jedno zdjęcia wspólne kilku
wolontariuszek. Może zaproponujcie im założenie forum dyskusyjnego.
Jak zarejestrować udziałał zawodnika w zawodach?- jeżeli nie ma o nich informacji.
Jak wziąć udział w losowaniu, które odbywa się nie wiadomo gdzie i kiedy?- jeżeli nie ma nim informacji.
Dlaczego harmonogramy zawodów, jeżeli są zamieszczane to obejmują zawody dawno odbyte, na które już nie można się zgłosić?
Sądzę, że forum na stronach Olimpiad Specjalnych to bardzo dobry pomysł.
Zgłoszę tę inicjatywę do Komitetu Regionalnego. Zgłosić można.
Tato Kuby
“Zaangażowanie rodzin w działalność Olimpiad Specjalnych powinno być istotną cechą naszych Programów na świecie. Pomimo wielu starań, dotychczas udało się zaledwie w niewielkim stopniu wykorzystać ten ogromny potencjał. Rodzeństwa powinny w większym stopniu angażować się w charakterze trenerów i asystentów trenera a zwłaszcza partnerów w sportach zunifikowanych. Rodzice powinni być widoczni na zawodach Olimpiad Specjalnych wszystkich szczebli, wchodzić w skład zarządów, komitetów i różnorodnych Komisji Olimpiad Specjalnych.”
Timothy Shriver, członek Zarządu Special Olympics
Praktyczna realizacja aktywnego uczestnictwa w Olimiadach rodziców i rodzeństwa zawodników jest konieczna dla prowadzenia systematycznego prowadzenia treningów i organizacji częstych zawodów. Konieczne jest tu stworzenie prostych zasad aprobujących ich inicjatywy. Zakończenie stawiania barier. Przyznanie rodzinom roli kibiców i uczestników spotkań takich jak w Istenej,jest dla mnie pomyłką, działaniami nie przynoszącymi większych korzyści niepełnosprawnym zawodnikom. Może lepiej pieniądze dziś przeznaczane na organizowanie takich imprez, przeznaczyć na zawody. Może niech na trybunach zasiądą kibice, których trzeba choćby poinformować o zawodach, a rodzicom pozwolić pracować zgodnie z głoszonymi zasadami.
Marek
Twarze ludzi, sportowców, na których wszystko widać. Radość, bo znalazłam się w reprezentacji, satysfakcja , bo zapracowałem ciężkim codziennym treningiem na ten awans. A może nawet na medal. Gratulacje bliskich i uznanie rywali.To wszystko za ciężką, systematyczną pracę .
Co myśli zawodnik, który przyjechał na zawody, chociaż nigdy nie trenował. Dostał się nie wiadomo, dlaczego do jakieś grupy, Nikt nie podał jego wyniku z dnia wczorajszego-pre eliminacji. Otrzymał złoty medal, bo inni byli słabsi.
Pewnie myśli, że tak wygląda sport.
Przepaść, pomiędzy tym, co widzimy na filmie, a katowickimi zawodami.
Marek
Nie mogłem być trenerem swojego syna, chociaż Timothy Shriver zachęca do tego rodziny, bo syn jest zawodnikiem stowarzyszenia polskiego.
Znalazłem więc profesjonalnego trenera i szkołę sportową, gdzie Kuba ma wszystko, czego potrzebuje prawdziwy zawodnik.I tej sytuacji nie chce zaakceptować Pan Bogusław Gałązka- dyrektor polskiego Stowarzyszenia Olimpiady Specjalne , chociaż organizuje konferencje o włączaniu niepełnosprawnych do życia np. w Poznaniu . Konferencja-konferencją, a praktyka po staremu. Syn został włączony do grupy pełnosprawnych sportowców i trenuje z nimi wspólnie. Koledzy i trener chcą jeździć kibicowć Kubie na zawodach?, a Kuba pełnosprawnym kolegom. Czy może być lepsza integracja i włączanie poprzez sport? Ale jak widać i w tym przypadku praktyka rozbiego się z tym, co się głosi.
Nowe inicjatywy zaczynają się i kończą na papierze i to wystarcza. Pozdrowienia dla Dyrektor Nowych Inicjatyw i Postaci Olimpiad Pani Joanny Styczeń
Marek