Wyleczyć zespół Downa cz.1

marzec 29, 2011 by
Kategoria: Blog Teresy Cody

Teresa dzisiaj znów odnosi się do tego czy istnieje możliwość leczenia osób z zespołem Downa…tym razem wykorzystując artykuł jednej z mam, która ma dziecko z ZD.

Do zrozumienia kwestii poruszanych przez Teresę w dzisiejszym wpisie polecam następujący link:

http://www.zespoldowna.info/kazdy-to-musi-przeczytac-czyli-protokl-changing-minds-fundation.html

Autor: Teresa Cody

Wpis numer: 18            Data: 25 sierpień 2010

Tytuł: Wyleczyć zespół Downa cz.1

image_thumb10_thumb_thumb_thumb_thum_thumb_thumb

Ten wpis został tak naprawdę przygotowany przez mamę małego dziecka z ZD. Jej artykuł jest naprawdę świetny i cieszę się że zgodziła się na umieszczenie go na moim blogu.

WYLECZYĆ ZESPÓŁ DOWNA

AUTOR: Christy Sanchez

Według słownika Webstera, definicja “wyleczenia, leczenia” znaczy uzdrowienie, usunięcie przyczyny. My zawsze mówiliśmy, że nie ma możliwości “leczenia” ZD. Zdecydowanie mówiono nam, że nie ma lekarstwa na ZD. Ale czy to jest prawda? Czy to jest prawdziwa kwestia w 2010 roku?

Według National Down Syndrome Society w 1983 roku przeciętny okres życia osób z ZD był na poziomie 25 lat. Dzisiaj poszliśmy szybko do przodu-przeciętny wiek osób z ZD to 56 lat. Co powoduje, że ludzie z ZD żyją dłużej?

Czy zespół Downa zmienił się w ciągu ostatnich 27 lat? Czy trisomia 21 zmieniła się pomiędzy 1983 a 2010 rokiem?

Oczywiście nie-genetyka zostaje bez zmian i jest wciąż taka sama, jak była. Dziecko z ZD urodzone w 2010 roku ma ten sam ZD co dziecko urodzone w 1983 roku. Co zatem spowodowało wzrost długości życia? Odpowiedź jest całkiem prosta: ROZWÓJ MEDYCYNY. Nikt, ani rodzice, ani lekarze nie dyskutują z tym stwierdzeniem. MEDYCYNA jest powodem wydłużenia życia osób z ZD.

Dłuższe życie jest osiągane dzięki identyfikacji problemów i rozwiązywaniu ich jeden za drugim. Na te powszechne problemy mamy albo leczenie albo lekarstwa.

Na niedoczynność tarczycy mamy lek. Na celiakię mamy cały proces leczenia łącznie z dietą bezglutenową. Problem z sercem jest rozwiązywany za pomocą operacji. Ludzie z ZD wciąż mają potrójny 21 chromosom, ale teraz są leki, leczenie umożliwiające korygowanie typowych problemów związanych z ZD.

Co wiemy o inności ich mózgu? Czy jest lek lub leczenie, które może pomóc?

W ciagu ostatnich 10 lat odtworzono DOKŁADNY MODEL MYSZY Z ZESPOŁEM DOWNA określony jako Ts65Dn. Według NIH (National Human Genome Reaserch Institute) mysz Ts65Dn odzwierciedla trisomię 21 i prezentuje wiele defektów typowych dla ZD zarówno tych w zakresie funkcji poznawczych, zachowania i fizjologicznych jak i w zakresie ograniczeń intelektualnych, ograniczonego wzrostu, tycia. Ten model jest najlepszym instrumentem w poszukiwaniu rozwiązań dotyczących ludzi.

W laboratorium, badacze są obecnie w stanie zaprezentować odpowiedzi lub przedstawić leczenie dla chorób neurologicznych związanych z ZD. Zbyt często jednak kiedy mówimy leczenie lub lek w kontekście mózgu osób z ZD, rodzice i lekarze mówią: “Nie, leczenie jest niemożliwe. Niech Down będzie Downem-zaakceptujmy to i niech tak będzie!”

Zanim jednak dotrzesz do takiej konkluzji, Ja zachęcam Ciebie abyś przyglądnął się obecnej wiedzy. Przeczytaj sam. To jest to co mówi Teresa Cody, mama Neala, który ma ZD.

W wieku 8 lat, Neal nie czytał, nie pisał ani nie rozróżniał kształtów.”Głównym problemem był fakt, że on po prostu nie pamiętał. On nie zadawał pytań, on nie mógł ich werbalizować…” tak mówi Teresa. “On zazwyczaj brał długopis, patrzył na papier i widziałam jak on po prostu nie miał pomysłu jak zacząć kopiować cokolwiek”. Teresa obserwowała badania Dr.Craiga Garnera w Stanford. Ona zasugerowała protokół medyczny, który składa się ze składników używanych w jego badaniach, aby móc “trafić” w problemy związane z uczeniem się i pamiętaniem. Zastosowała go u swojego syna. Po roku Neal czytał zdania złożone i potrafił wykonać czynności złożone za pomocą rąk. Jego osiągnięcia możecie zobaczyć chociażby tutaj:

 http://www.zespoldowna.info/teresa-cody.html

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...