DOWNTOWN, oglądnąłem…

Kwiecień 6, 2010 by
Kategoria: Filmoteka

“…patrzę w Twoje oczy facet…” to będę pamiętał, za każdym razem, gdy będę mówił o DOWNTOWN. Film naturalny, jak naturalni byli aktorzy. Oiko, który bez barier, wszedł w ich świat, oni którzy grali siebie…

Piotr ten film warto było zrobić, warto było go oglądać! To nie jest film o niepełnosprawności, to film o normalności i taki miał być. O ludziach, którzy mają pasje, hobby i mają talent – CHOMICZÓWKA NIE DO WYJĘCIA!!!

Teraz czas na WAS rodzice!

Gdy w 2002 roku przygotowywaliśmy pokaz PARADOX LAKE (najlepszy film o prawdziwym autyzmie) z udziałem współautora p.Saniawskiego, robiliśmy to wbrew wszystkim możliwym opiniom: PO CO? Po pokazie i wystąpieniu producentów przed blisko 300 osobami ze szkół, urzędów, rodziców, zniknęły wątpliwości a pojawiło się

ZROZUMIENIE.

Dzisiaj mamy DOWNTOWN, mamy Krótki film o Małgosi. Czy nie byłoby Wam wszystkim łatwiej przygotować takie spotkania połączone z projekcjami tych filmów by budować ZROZUMIENIE i AKCEPTACJĘ?

Szczególnie teraz, gdy wszyscy mówią we wszystkich mediach o ZD, dzięki temu co zrobiły córki Grażynki, dzięki temu co zrobił Piotr z przyjaciółmi, nie zapominając o Yo Tambien i Pablo Pinedzie.

Spróbujcie, bo warto.

Komentarze

Liczba komentarzy: 5 do “DOWNTOWN, oglądnąłem…”
 1. trigo pisze:

  Pokaz miał być (i pewnie będzie, tylko nie wiem kiedy…) w Białymstoku, ale w kwietniu mam zamiar być na konferencji w BK i wreszcie obejrzeć Downtown… już się doczekać nie mogę.

 2. Jarek pisze:

  Nie lubię tego słowa, ale nie znam innego WARTO!

 3. EDYTA pisze:

  RÓZNIZ NIE ZNOSZE SŁOWA DOWN,,, JESLI KTOS TAK NAZYWA MOJE NIEPEŁNOSPRAWNE DZIECKO ALE TRZEBA SIE Z TYM POGODZIC. CZEKAM NA FILM Z NIECIERPLIWOSCIA

 4. trigo pisze:

  Wiem, że warto. Czekam na pokaz w Białymstoku, bo konferencja dla rodziców (organizowana przez BK) odbędzie się dopiero na jesieni.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...