2010.03.19 – Pablo Pineda zawita do Krakowa

marzec 19, 2010 by
Kategoria: 2010

2

 

W Międzynarodowy Dzień Osób z Zespołem Downa – 21 marca – Stowarzyszenie GRAAL pragnie zwrócić uwagę na problem izolacji osób z zespołem Downa oraz ograniczania im dostępu do nauki. W związku z tym zaprasza na dwa wydarzenia.

20 marca o godz. 18.30 w kinie pod Baranami w Krakowie odbędzie się premiera filmu "Ja, też!" z Pablo Pinedą – hiszpańskim aktorem z zespołem Downa, a zarazem pierwszym Europejczykiem z zespołem Downa, który ma wyższe wykształcenie. Przyleci on specjalnie do Krakowa, by być obecnym na premierze i wziąć udział w dyskusji po wyświetleniu filmu. Głos w niej zabiorą również przedstawiciele Stowarzyszenia GRAAL.

21 marca od godz. 10.00 w krakowskim Centrum Wspinaczkowym Forteca przy ul. Racławickiej 60 będą prowadzone gdy i zabawy integracyjne.

- Bardzo spodobał mi się pomysł integracji dzieci z zespołem Downa z pełnosprawną młodzieżą właśnie poprzez wspinaczkę, ponieważ to niezwykły sport, w którym każdy może spróbować swych sił, niezależnie od wieku czy stopnia swojej sprawności. Nasi profesjonalni instruktorzy potrafią zadbać o to, by każdy wykorzystał maksimum swoich możliwości, czerpiąc z tego przyjemność i satysfakcję – mówi Julita Rosłonek, menedżerka centrum.

Darmowe zaproszenia można otrzymać od Stowarzyszenia GRAAL. Więcej informacji znajduje się na stronie www.graal.org.pl.

Autor: Anna Godziuk

1

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...