2010.09.11 – Olszański jak Pazura, czyli ELIOS raz jeszcze

wrzesień 11, 2010 by
Kategoria: Wydarzenia

image

Michał Olszański, dziennikarz radiowy i telewizyjny, od lat związany jest z Igrzyskami Olimpiad Specjalnych. W tym roku został ambasadorem IOS Elios 2010, które odbędą się w dniach 18-23 września.

image

"Jako dziennikarz zajmujący się sportem poprzez moje relacje koleżeńskie z chłopakami z AWF – bardzo wcześnie miałem okazję przekonać się, czym są olimpiady specjalne. Jaki to jest wspaniały, prawdziwy sport" – opowiada Olszański i dodaje, że problem akceptacji osób z upośledzeniem umysłowym nadal istnieje wśród Polaków."Boimy się osób z niepełnosprawnością intelektualną" – dodaje.

Poza Olszańskim ambasadorami wydarzenia zostali m.in. Joanna Brodzik i Cezary Pazura.

Jak tłumaczy dziennikarz, zadaniem gwiazd jest promowanie idei tolerancji, mówienie o tym, czym jest sport dla osób niepełnosprawnych i dlaczego ich aktywność powinna być ważna dla całego społeczeństwa.

"To są jedyne zawody na tym szczeblu, gdzie nie ma pogoni za wynikiem, za wygraną za wszelką cenę. Myślę, że Polacy dzięki tej imprezie dostrzegą skalę problemu, przecież w Polsce jest ponad milion osób niepełnosprawnych, które żyją wśród nas" – tłumaczy Olszański.

Zdaniem dziennikarza, problem braku akceptacji osób niepełnosprawnych intelektualnie związany jest z niewystarczającą edukacją w tym temacie oraz jest wynikiem spychania problemu tych osób na bok."Za mało pojawia się takich osób w mediach, powinniśmy zdać sobie sprawę, że takich ludzi jest wśród nas wiele" – podsumowuje.

Michał Olszański i Anna Popek będą prowadzili wielką ceremonię otwarcia Igrzysk na stadionie Legii w Warszawie.

źródło informacji: INTERIA.PL/PAP

Komentarze

1 Komentarz do “2010.09.11 – Olszański jak Pazura, czyli ELIOS raz jeszcze”
  1. trigo pisze:

    O, jest gdzieś na moim fotosiku zdjęcie Pazury z Gosią (czy może Gosi z Pazurą???)
    Tylko dzisiaj nie mam sił szukać, mam tylko siłę spaaać!

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...