Brian Chicoine i Dennis McGuire najlepsi specjaliści od osób z ZD na świecie?

listopad 7, 2013 by
Kategoria: Specjaliści i Poradnie

Trudno znaleźć dobrego lekarza dla naszych dzieci. Ekstremalnie trudno jest znaleźć lekarza dla dorosłej osoby z zespołem Downa…nawet w Europie. Temat billboardów niestety przesłonił wizytę dwóch osób uważanych za najlepszych na świecie w temacie opieki nad dorosłymi osobami z zespołem Downa, w Niemczech. Szkoda, że z Polski na spotkanie pojedzie tylko jedna osoba.

Kim oni są? Cóż są to współzałożyciele Adult Down Syndrome Clinic, Advocate Lutheran General Hospital, Park Ridge, Illinois USA, jedynego szpitala specjalistycznego dla dorosłych osób z ZD. Zajmuje się on leczeniem, ale i kreowaniem zdrowego trybu życia zapobiegającemu przyspieszonemu starzeniu osób z ZD. Wiele z nielicznych prac na temat choroby Alzheimera, demencji, cukrzycy, depresji, stymulacji fizycznej, uczeniu niezależności osób dorosłych z ZD powstało dzięki nim. Warto o nich pamiętać i zaprosić do Polski.

http://www.globaldownsyndrome.org/programs-conferences-grants/conferences/global-down-syndrome-educational-series/global-down-syndrome-educational-series-survey-results/

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...