Zanim pójdziesz do ginekologa, genetyka, pediatry…

październik 24, 2018 by
Kategoria: Specjaliści i Poradnie

…sprawdź czy ma podpisaną klauzulę sumienia. Jeżeli tak to nie jest to dobry lekarz dla Ciebie. Musisz mieć lekarza, który jest oddany Tobie jako pacjentowi, a nie swoim poglądom. Nie może być tak, aby w ich imię kierował Tobą i decydował o Tobie bez Twojego udziału. To są wnioski z tego roku i im bliżej jego końca tym bardziej są one “brutalnie jednoznaczne”.

Inna rada wykorzystaj jak najwcześniej testy genetyczne wykrywające wady genetyczne. Lekarz tytułem braku swojej wiedzy może ich nie wykryć, albo specjalnie nie powie Ci o tym.

Kolejna rada: lekarz, który na pierwszej wizycie powie Tobie, że “Down” tak ma, to nie jest to dobry lekarz dla Twojego dziecka.

Kolejna rada: lekarz, który odsyła Twoje dziecko do genetyka, który z natury nie zna się na problemie, mówi Tobie, że nie chce zajmować się Twoim dzieckiem. Jest to dobra informacja, uczciwa choć podana w skomplikowany sposób, mówiąca że on nie chce zajmować się Twoim dzieckiem.

Są wśród lekarzy ludzie, którzy chcą pomagać i takich trzeba szukać. Oni są, bo nie jest tak, że wszyscy są źli, albo niedouczeni. Ci dla nas najlepsi, zazwyczaj są na tyle skromni, że trudno ich znaleźć, ale warto szukać!

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...