Czy choroba Alzheimera to stan przedudarowy?

grudzień 17, 2020 by
Kategoria: Krew i leukemia

Wielokrotnie pisałem o bardzo specyficznym ciśnieniu jakie mają osoby z ZD. O tym, że choroba moyamoya jest dla nich takim samym ryzykiem, jak i choroba Alzheimera. A tutaj pojawił się artykuł, który łączy niejako to wszystko w całość.

https://medicalxpress.com/news/2020-12-brain-pulsates-differently-people-alzheimer.html

image

Zatem podsumuję to wszystko:

1.Tytułem wady serca, słabych mitochondriów, apnei, otyłości, stanów zapalnych, ciśnienie krwi, puls u osób z ZD może odbiegać od normatywów i to znacząco.

2.Skutkuje to udarami w postaci choroby moyamoya.

https://www.zespoldowna.info/jak-mozna-zdiagnozowac-ryzyko-choroby-moyamoya.html

3.Wysokie ciśnienie okazuje się być symptomem choroby Alzheimera.

Teraz artykuł.

1.Badania jakie są opisywane w nim po raz pierwszy pokazują różnicę między ciśnieniem, pulsem osoby z chorobą Alzheimera w mózgu.

2.Definiują one fakt, że zmienia się to wszystko w zależności od zaawansowania choroby.

3.Pokazują oni, że nagromadzony amyloid beta, jak proteiny tau, brak ich oczyszczania powoduje w istocie zmianę ciśnienia

4.Według naukowców jest to sytuacja potwierdzająca istotne zaburzenie w funkcjonowaniu układu glimfatycznego zarządzany przez komórki glejowe, które w ZD są dysfunkcyjne tak samo jak w chorobie Alzheimera.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Uk%C5%82ad_glimfatyczny

W efekcie analiza ciśnienia, pulsu pacjenta może być też miarą postępu choroby Alzheimera poprzez zmierzenie w istocie czy pacjent jest na etapie przedudarowym, czy też nie. Zatem w prewencji i diagnostyce osób z ZD takie badanie powinno być konieczne już od 15 roku życia.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...