Mama Ali: “O sukcesach każdego dziecka a tym bardziej dziecka z trisomią 21 trzeba mówić i pokazywać je światu!!!!

maj 23, 2017 by
Kategoria: Uczymy się mówić

Cieszę się, że mama Ali postanowiła się podzielić z Wami jak ona podchodzi i jak wspiera swoją córkę z zespołem Downa. Cieszę się, że dzielimy się różnymi rozwiązaniami i proszę nie odbierajmy tego bardzo osobiście.

20170502_132646

“Nasza Alcia zaczęła chodzić w wieku 1,5 roku . W wieku 2 lat i 2 miesięcy mówi zdania 3 wyrazowe jak w załączniku. A  ja chciałabym przedstawić nasz sposób  na sukcesy naszej najmłodszej latorośli Alicji!     

1. Badania prenatalne i  wiedza, wiedza, jeszcze raz wiedza! Odnalezienie niniejszej strony i rzetelnych informacji.

2. Nauka  masażu Castillo Morallesa już w ciąży, by po porodzie od razu  masować buźkę, do teraz pol h.masażu dziennie. 

3. Przyjmowanie suplementów w ciąży i w czasie karmienia piersią.

4.Wprowadzenie ich do diety dziecka  ok 6 miesiąca życia, przyzwyczajenie do  smaku  suplementów=późniejsza ich akceptacja

5. Zaplanowanie operacji  serca ubytku międzyprzedsionkowego w najlepszym ośrodku w Polsce-bez powikłań, szybko i sprawnie po  pierwszych urodzinach    

6.Specjalna  dieta dostosowana do panelu genetycznego.

7.Panel genetyczny-jako wskazówka we wszelkich problemach zdrowotnych  

8.Karmienie piersią  do 2 r.ż.        

9.Metoda krakowska (logopedia )codziennie w ramach zabawy od 8 miesiąca życia  do teraz.

10.Rehabilitacja metodą Vojty przez pierwsze 8 miesięcy ,codziennie w ramach rytuałów. Kontrole u fizjoterapeuty  co 2 tygodnie .Codzienne ćwiczenia w domu z rodzeństwem w ramach zabawy= naturalne rozbudzanie motywacji dziecka .od 1 roku życia rehabilitacja w postaci placów zabaw  itd.

20170504_001653             

11.Nie jeżdżenie po poradniach "dla zasady -bo trzeba", tylko wtedy gdy było to konieczne. Większość pracy i zabawy zdecydowanie w domu z rodzeństwem i znajomymi dziećmi         

12.INTEGRACJA, zajęcia w  przedszkolu od 1.5 roku życia  

13.Niekierowanie się stricte normami dla dzieci z ZD, pokazywanie i zachęcanie do robienia wszystkiego co rówieśnicy-niezakładanie barier!!!!    

To tak z grubsza! Nigdy nie wiemy też co kolejny dzień przyniesie.;) My akurat jesteśmy obciążeni dość figlarnymi polimorfizmami, ale po to WIEMY by działać!!!! “

20170502_131747

Komentarze

1 Komentarz do “Mama Ali: “O sukcesach każdego dziecka a tym bardziej dziecka z trisomią 21 trzeba mówić i pokazywać je światu!!!!”
  1. Tato Teodora pisze:

    Mamo Ali, wielkie gratulacje i dzięki za wskazówki. Mamy szybkie pytanie do Twojego “planu”, lub jak to często nazywa Jarek – “protokołu”. Cerebrolizyna?
    Z góry dzięki, Rafał

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...