Na Kongresie: “NIE MA ŻADNEGO WYTŁUMACZENIA DLA SEGREGACJI UCZNIÓW Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ!”

lipiec 31, 2018 by
Kategoria: Edukacja

Wyrzucenie dzieci niepełnosprawnych ze szkoły jest celowym działaniem Państwa, rządu, partii rządzącej, którzy to obecnie w imię swoich programów wyrzuca je ze szkół. Na kongresie w GLASGOW słychać było zdecydowane nie dla takiego podejścia!

http://www.zespoldowna.info/kazde-dziecko-chore-w-polsce-jest-kara-dla-rodzica-nie-dlatego-ze-jest-chore-ale-dlatego-ze-panstwo-i-spoleczenstwo-go-odrzuca.html

http://www.zespoldowna.info/na-podstawie-jakiej-normy-prawnej-rodzice-dzieci-zdrowych-blokuja-funkcjonowanie-klas-integracyjnych.html

image

https://www.tes.com/news/no-excuse-segregate-pupils-disabilities

Profesor Sue Buckley wezwała do "pełnego włączenia, od samego początku", kiedy przemawiała na Kongres World Down Syndrome w Glasgow.

"Nie ma żadnego wytłumaczenia – model edukacji integracyjnej jest najlepszy dla wszystkich dzieci, więc wszyscy musimy walczyć o tę zmianę" – powiedziała. "Segregacja na podstawie niepełnosprawności jest nie do zaakceptowania pod względem praw człowieka, tożsamości społecznej, społecznego uczenia się, edukacji lub wyników rozwojowych."

Cieszę się, że  mogę korzystać z doświadczeń Sue Buckley i żałuję, że nie ma możliwości wprowadzenia jej w życie w Polsce…choć takie były.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...