O lekarzach…czyli po to jest ta strona

marzec 12, 2010 by
Kategoria: Specjaliści i Poradnie

W ostatnim czasie Dawid i Bożenka wypowiadali się na temat swoich problemów tutaj: http://www.zespoldowna.info/depakine-leki-antypadaczkowe-cz-1/#comments

Ja chciałbym dzisiaj to spuentować :)

Stworzyliśmy z Grzesiem tą stronę po to aby rodzice dzieci z ZD nie musieli błądzić, nie musieli szukać, nie musieli tracić czasu. Jednym z głównych tematów jak widać jest kwestia medycyny i lekarzy. Wciąż w Polsce, szczególnie u “starej generacji” lekarzy doktrynalność ich podejścia do pacjenta jest oczywista, czyli JA BÓG LEKARZ MÓWIĘ, A WY RÓBCIE! Niestety czasy się zmieniają i my pacjenci się zmieniamy. Wymagamy więcej bo więcej wiemy, ale nie otwierajmy – MY rodzice – NOWEGO-STAREGO FRONTU WALKI, walki z lekarzami.

Moja propozycja jest i będzie następująca. LEKARZE TO TEŻ LUDZIE i mają prawo się mylić, bo wiedza specjalistyczna mocno się rozwija, więc My RODZICE weźmy to pod uwagę. Jeżeli spotykacie LEKARZA, który to zauważa to znak, że musicie mu poświęcić czas i pokazać, gdzie wiedzę można znaleźć. Po prostu EDUKOWAĆ ICH JEŻELI CHCĄ.

Jeżeli pomimo barier czasowych, taki lekarz chce z Wami współpracować NALEŻY GO POLECAĆ INNYM!!! I to jest POWÓD ISTNIENIA TEJ STRONY!

JEŻELI MACIE LEKARZA KTÓEGO MOŻECIE POLECIĆ, BEZ WZGLĘDU NA MIEJSCE ZAMIESZKANIA, BEZ WZGLĘDU NA SPECJALIZACJĘ, WYSLIJCIE NAM INFORMACJĘ O NIM! TO BĘDZIE ZNAK DLA INNYCH, ŻE WARTO! POLECAJCIE!!!

 

Dotyczyć będzie to wszystkich instytucji, które zajmują się naszymi dziećmi. Ale proszę, BĄDŹCIE LUDŹMI a nie bombą emocjonalną i popatrzcie też na siebie, jacy jesteście u lekarza i czy przypadkiem nie jesteście zbyt bierni, zbyt bojaźliwi, by zadać pytanie, by przyznać się do tego, że nie rozumiecie problemu. Oczekujcie wyjaśnień i wymagajcie w sposób kulturalny i “jakościowy” WIEDZY  lub sygnału, że tej wiedzy po prostu NIE MA!

Komentarze

Liczba komentarzy: 2 do “O lekarzach…czyli po to jest ta strona”
  1. Miko pisze:

    Dzień Dobry. Pierwszy raz jestem na tej stronie i znalazłam tu adresy do lekarzy. Bardzo ważne jest to że są to lekarze sprawdzeni. Bardzo fajna stronka. Pozdrawiam.

  2. Damian pisze:

    Dzień dobry. Jestem tu pierwszy raz ( i pewnie nie ostatni ). Mamy małą 2m istotkę z ZD. Sami jesteśmy na etapie szukania lekarza okulisty i kliniki okulistycznej gdzie możemy małą zoperować. dzisiaj lekarz stwierdził, że mała ma obustronną zaćmę i dał nam skierowanie do katowic na ul. Ceglaną. Zobaczymy co dalej. Dla osób poszukujących dobrego pediatrę dla swojego dziecka bardzo polecam doktor Barwinek z Tych z osiedla ZET, przychodnia na Zaręby. Inni na po prostu olali… Lekarz z wiedzą i sercem… goraco polecam

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...