POLSKA EDUKACJA JEST DO BANI…a w USA jest Mitchell Levitz

Listopad 13, 2009 by
Kategoria: Edukacja

 

Kim jest Mitchell…gwiazdą radia i telewizji w USA, co o nim mówią popatrzcie:

“Pan Mitchell Levitz, jest gwiazdą w skali kraju, która ma przemożny wpływ na społeczeństwo amerykańskie. Brał udział w blisko 46 programach telewizyjnych i wielu radiowych. Był gościem w takich programach jak Jane Pauley’s NBC Date mit1Line i Larry King Show (najpopularniejsze talk show w USA). Opublikował blisko 70 artykułów w takich czasopismach jak USA Today, Psychology Today i People Magazine”.

Jak myślicie kim on jest? Jest mężczyzną z zespołem Downa, który napisał prawdę o sobie w książce:

“Count Us In: Growing Up with Down Syndrome”

przetłumaczyłbym ten tytuł: Włączcie nas: życie z zespołem Downa. Książka Mitchella “otworzyła“ Amerykę dla osób z zespołem Downa, stąd uważa się go za “początek” wszelkiego dobra.

Mitchell Andrew Levitz urodził się 10 kwietnia 1971 roku. Ma dwie siostry, wychował się w Cortlandt Manor w stanie Nowy Jork. Zaraz po urodzeniu zdiagnozowano u niego zespół Downa. Tak jak to było w tamtych czasach w USA, proponowano rodzinie umieszczenie Mitchella w placówkach opieki społecznej. Rodzice podjęli nietypową jak na tamte czasy decyzję o wychowaniu Mitchella w domu dając mu wszystko co jest możliwe aby mógł korzystać z potencjałów jakie ma. Rodzice Mitchella podjęli równocześnie decyzję o powołaniu Parent Assistance Committee on Down Syndrome, pierwszego w USA stowarzyszenia wspierającego dzieci z zespołem Downa.

Dzięki temu Mitchell uzyskał pełne, standardowe wykształcenie, łącznie z dyplomem w 1991 roku oraz specjalną nagrodę za pracę społeczną i wyróżnienie za osiągnięcia w edukacji businessowej. Ze względu na swoją religię, jest Żydem, stał się Bar Mitzvah w wieku 13 lat, prowadząc śpiew i modlitwy w czasie nabożeństw. Wyróżnił się także jako harcerz i gracz Młodej Amerykańskiej Ligii Piłki Nożnej.

W 1992 roku został zaproszony do prac nad ustawą o niepełnosprawnościach w Senacie USA. Jego Komisja nazywała się: Congressional Testimony for the U.S. Senate Appropriations Committee on Disability Policy.

W 1993 roku wziął udział w filmie korporacji Woolworth promującej zatrudnianie osób niepełnosprawnych: EMPLOY ABILITY-Integrating People with Developmental Disabilities into the Workplace

W 1994 roku został zaproszony do legislatury stanu Nowy York będąc odpowiedzialny za status osób niepełnosprawnych.

Dużo podróżuje. Był w Hiszpanii, Izraelu, Puerto Rico, Kanadzie i objechał całe USA.

Uwielbia narty, downhill na rowerach górskich, tenis.

Obecnie pracuje w poważnym instytucie i cieszy się życiem patrzcie poniżej:

mit2

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...