“Czy chciałbym być wyleczony?”– najtrudniejsze pytanie

grudzień 5, 2012 by
Kategoria: Po prostu życie

Tak jak się należało spodziewać, po doniesieniach o możliwym usunięciu trzeciego chromosomu 21, na całym świecie trwa szum, wicher dyskusji. Z jednej strony są Ci którzy są za, z drugiej Ci którzy są przeciw….a pośrodku są Ci którzy oferują to co jeszcze nie istnieje. Dzisiaj zaczynam od trudnego pytania: Czy chciałbym być wyleczony z trisomii 21 chromosomu?

Zacznę od artykułu, od którego w istocie pochodzi tytuł dzisiejszego wpisu:

 

image

http://www.independent.co.uk/voices/comment/its-a-difficult-question-for-any-disabled-person-to-answer-would-i-want-to-be-cured-8347395.html

Znajduje się w nim relacja osoby niepełnosprawnej, która na pytanie czy chciałaby być wyleczona ze swojej niepełnosprawności, rozważa różne odpowiedzi.

To co mnie zaskoczyło to fakt, że niepełnosprawność daje szczęście poprzez kreowanie określonej ścieżki doświadczeń, ścieżki życia, która jeżeli nie dotyczy w tym wypadku istotnych ograniczeń, jest warta doświadczania. Wskazuje się tutaj na bezcenne spotkania z ludźmi, którzy mogą dać coś wartościowego w życiu. to jest argument przeciwko leczeniu, wyleczeniu. Z drugiej strony są marzenia, nierealizowalne bez istotnych zmian w samym człowieku.

“Oddałbym wszystko by móc prowadzić samochód” – powiedział bohater artykułu.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...