Możesz zobaczyć to w ich oczach.

Kwiecień 6, 2011 by
Kategoria: Blog Teresy Cody

Teresa dziś pisze o oczach i amyloidzie beta.

Do zrozumienia kwestii poruszanych przez Teresę w dzisiejszym wpisie polecam następujący link:

http://www.zespoldowna.info/alzheimer-a-zespol-downa.html

Autor: Teresa Cody

Wpis numer: 24            Data: 22 wrzesień 2010

Tytuł: Możesz zobaczyć to w ich oczach

image_thumb10_thumb_thumb_thumb_thum

Czy słyszeliście o takim wyrażeniu: “Oczy są oknem do duszy”? Ok, może obecnie bardziej właściwe byłoby : oczy to okna do Twojego mózgu. Przeczytałam właśnie doniesienie, które mówi że naukowcy znaleźli link łączący chorobę Alzheimera i ZD w oczach dzieci z ZD.

Ten link to tak w istocie proteina nazywana amyloid beta. Tworzy ona złogi w mózgu pacjentów z chorobą Alzheimera i powoduje kataraktę w oczach dzieci z ZD.

Czy to oznacza, że Twoje dziecko z ZD ma kataraktę, która jest spowodowana przez toksyczną proteinę, która także występuje w chorobie Alzheimera? Może tak być.

Zostało to już potwierdzone, że 100% osób z ZD CHORUJE NA CHOROBĘ ALZHEIMERA I WIELE Z NICH MA JĄ BARDZO WCZEŚNIE W ICH ŻYCIU.

“Stan taki jest wynikiem tego, że posiadają dodatkowy gen odpowiedzialny za chorobę Alzheimera (APP), który powoduje wzrost amyloidu beta koncentrującego się w mózgu.” – tak mówi Goldstein (czołowy badacz tego tematu). Mówi także, że naukowcy pracują nad rozwojem skanera, który określiłby ilość amyloidu w soczewkach a dalej wczesne wykrycie choroby Alzheimera.

Tutaj oryginalny artykuł na temat tego odkrycia.

http://www.sciencedaily.com/releases/2010/05/100520212611.htm

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...