Poznałem Tatę Xerviera

wrzesień 28, 2010 by
Kategoria: Wychowanie

Kto to jest Xervier? Z pewnością wszyscy go znacie, choć anonimowo :) popatrzcie na ten film:http://www.zespoldowna.info/17-miesieczny-ksavier-z-zespolem-downa/

Całkiem niedawno pokazałem Wam ten film jak nauczyć dziecko z ZD pływać. Na tym filmie Xervier Wam pokaże, nie jak uczyć ale jak pływać może 3,5 letnie dziecko z ZD.

a tak zaczynał samodzielne pływanie

To wszystko dzięki Richardowi, który tak samo jak ja uważa, że wszystko jest możliwe, tylko trzeba chcieć i …umieć dobrze wychować dziecko z ZD. To on pokazał mi takie ojca :)

image

To jest Paul Doney, który pochodzi z Sydney w Australii.

Jego filozofia wychowania Xerviera to:

-WCZESNA INTERWENCJA. Pierwsze 6 lat dziecka  są kluczowe dla rozwoju dziecka. Im więcej tej interwencji, odpowiedniej dla jego wieku i rozwoju otrzyma tym lepiej dla jego rozwoju. Nie jest tak, że pewnych rzeczy nie da się zrobić! Wszystko da się osiągnąć, tylko jest trudniej, ciężej i wymaga więcej pracy w zakresie:

*emocji

*relacji społecznych

*diety i suplementacji

*mówienia, czytania i liczenia

-ZESPÓŁ DOWNA jest wadą genetyczną, której medycyna na obecnym etapie nie jest w stanie bezpośrednio korygować. Dla nas zatem jest chorobą metaboliczną, ze względów praktycznych. W związku chociażby z faktem, iż dodatkowe geny powodują zmiany w metabolizmie osoby z ZD i to przez całe życie. Nasze zatem działania są skierowane na korygowanie tych zmian poprzez dietę, suplementację i leki

A oto jego rodzina i oczywiście nasz mały bohater Xervier :)

image image

Od wczoraj możecie też oglądać jego stronę na naszej stronie. Z niej to możecie dowiedziecie się wielu ciekawych i intrygujących informacji o tym jak Paul z żoną wychowują swojego syna, jak go wspierają.

Polecam: http://sites.google.com/site/superdownsyndrome/

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...