Wczesna interwencja i wspomaganie rozwoju małego dziecka.Beata Cytowska, Barbara Winczura (red. nauk.)

maj 20, 2011 by
Kategoria: książki popularno-naukowe

To już kolejne wznowienie tego wydawnictwa. Dla mnie Wczesna Interwencja to kluczowe pojęcie dla dziecka z ZD, stądd polecam te opracowanie.

image

Autor: Beata Cytowska, Barbara Winczura (red. nauk.)

ISBN: 978-83-7587-638-3

Dane techniczne: Wydanie III, Kraków 2011, Format B5, Objętość 462 strony, Oprawa miękka, klejona, folia matowa

Recenzja wydawnictwa:

W prezentowanej książce dokonano przeglądu propozycji oddziaływań na najmłodsze dzieci zagrożone niepełnosprawnością lub zaburzone w rozwoju. Obszary zagadnień dotyczą poszczególnych etapów postępowania w procesie wczesnej interwencji i wspomagania rozwoju dzieci. Niektórzy autorzy poruszają zagadnienia inspirujące do planowania i realizowania działań wspomagających prawidłowy rozwój dziecka, inni z kolei pokazują propozycje technik i narzędzi pozwalających na zdiagnozowanie określonych dysfunkcji w rozwoju dziecka, a także dokonują przeglądu oddziaływań terapeutycznych na małe dzieci, u których już pojawiają się nieprawidłowości.

Przedstawione zagadnienia mogą stanowić inspirację do pracy z małym dzieckiem dla specjalistów z różnych dziedzin – pedagogów, psychologów, logopedów, fizjoterapeutów, lekarzy oraz innych terapeutów zajmujących się pomaganiem dziecku i jego rodzinie. Ze względu na obszerne interdyscyplinarne ujęcie problematyki publikacja może być źródłem informacji także dla studentów.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...